Güncel

Yok artık! Epic Games ücretsiz dağıttığı oyunlar için servet ödemiş!

Epic Games'in ücretsiz oyunlar için geliştiricilere ödediği para dudak uçuklattı!

Yok artık! Epic Games ücretsiz dağıttığı oyunlar için servet ödemiş!

Yaklaşık 3 yıldır ücretsiz oyun kampanyaları düzenleyen Epic Games'in, ücretsiz oyunlar için geliştiricilere ödediği para miktarı sızdırıldı. Popüler dijital oyun mağazası Epic Games'in geliştiricilere ödediği para deyim yerindeyse dudak uçuklattı!

Yok artık! Epic Games ücretsiz dağıttığı oyunlar için servet ödemiş!

Her hafta oyuncularını ücretsiz oyunlar hediye ederek mutlu eden Epic Games, 2018 yılından beri ücretsiz oyun dağıtmaya devam ediyor. Son yılların oldukça popüler hale gelen oyun platformu Epic Games'in, ücretsiz oyunlar için geliştiricilere ödediği para sızdırıldı. 

Yok artık! Epic Games ücretsiz dağıttığı oyunlar için servet ödemiş! - Resim : 1

Apple ile yaşadığı dava süreci sırasında ortaya çıkan bir belge, Epic Games'in 2019 yılının Ocak-Eylül ayları arasında, milyonlarca dolar ödeme yaptığını, bu ödemelerin ise Epic Games'e 5 milyon yeni kullanıcı kazandırdığını ortaya çıkardı.

Ayrıca sızdırılan belgere göre Epic Games, 14 Aralık 2018 ile 26 Eylül 2019 tarihleri arasında, kullanıcılarına dağıtmış olduğu ücretsiz oyunlar için toplamda 11.5 milyon dolar para harcadığı ortaya çıktı.

Bu süre zarfında Epic Games'in en çok para harcadığı oyun ise Batman Arkham serisi olarak kendini gösterdi. Epic Games Batman Arkham serisi için toplamda 1.5 milyon dolar harcamış. Gelen kullanıcı sayısına bakılırsa, Epic Games'in ödediği bu meblağ hiç de boşa gitmemiş görünüyor. Zira Epic Games, Batman Arkham serisini  ücretsiz olarak dağıttığı hafta içerisinde toplamda 613.912 yeni kullanıcı kaydı elde etmiş.

Simon Carless isimli Twitter kullanıcısı, dokuz ay boyunca hangi yapıma ne kadar para ödendiğini detaylı olarak gösteren bir görsel paylaştı. İlgili paylaşımı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
lBaBaCaNl
Amaç zaten kullanıcı çekmek karşısında Steam gibi bir dev var elini cebine atması normal.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.