Güncel

A101 ve Bim gibi marketlerde pek çok ürünün satışı yasaklandı!

Yine ilginç bir yasak haberiyle karşınızdayız. Tam kapanma kapsamında açık kalmasına izin verilen Bim, A101 gibi zincir marketlerde pek çok ürünün satış yasaklandı. İşte konunun detayları.

A101 ve Bim gibi marketlerde pek çok ürünün satışı yasaklandı!

Bilindiği üzere yaklaşık olarak 1 haftadır tam kapanma sürecinin içerisindeyiz. Bu kapanma kapsamında yeme içme odaklı iş yerleri haricinde pek çok esnaf kepenk kapatmak zorunda kaldı.

Buna elektronik eşya, oyuncak, hırdavat, mobilya ve benzeri ürünler satan iş yerleri de dahil edildi. Bu süreçte pek çok esnaf kepenk kapatmışken A101, Bim gibi zincir marketlerin elektronik eşya, mobilya ve benzeri aktüel ürünler satması esnafın tepkisine neden oldu.

Tam kapanma sürecinde kepenk kapatan esnaf haklı olarak ses yükseltti. Hal böyle olunca zincir marketler hakkında da karar gecikmedi.

A101 ve Bim gibi marketlerde pek çok ürünün satışı yasaklandı! - Resim : 1

A101 ve Bim bir süre aktüel ürün satamayacak!

Yeni yayınlanan genelge kapsamında 7 Mayıs tarihinden itibaren Bim ve A101 gibi zincir marketlerde alkollü içki satışının yanında elektronik ürün, kırtasiye, giyim, oyuncak, mobilya ve benzeri aktüel ürünler satılamayacak.

Bu marketler de aynı bakkallar gibi yalnızca temel gıda, hayvan yemi, kozmetik ürünler ve temizlik ürünleri satabilecekler.

Bu kısıtlama da muhtemelen tam kapanma ile birlikte sona erecektir. Yani tekrardan Bim ve A101 gibi zincir marketler ucuza elektronik ürünler satmaya devam edecekler.

Peki siz bu kararı nasıl buldunuz? Sizce doğru bir karar mı? Esnafın büyük bir çoğunluğunun kepenk indirdiği şu dönemde zincir marketlerden de bu tarz ürünlerin kaldırılmış olması bir eksiklik yaratır mı yoksa doğru verilmiş bir karar mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar
mehmet
Düşük kaliteli gıdalar hepsi glikoz ve mısır şurubu ihtiva eden gıdalar satıyorlar,kendi kafalarına göre piyasayıda yönetiyorlar.kesinlikle ucuz ürün göremiyorum
Cevapla
Gürkan DEMİR
Kumanda ve bilgisayar klavyesine alkali pili alacaktım satışı yasak dendi, evde patlak ampulü de alamadım, kibrit ve çakmak ta alamadım. Yani bunlarda zaruri ihtiyaç malzemesi, çevrede yakında bakkal da yok şimdi ampül ve pili, kibriti nereden alacağız? İnsan olarak sadece yeme-içme ihtiyacımız yokki bizim. Bir zamanlar maske satışı yasaklanmış millet 5 adet maske alacağım diye kapı kapı dolaşmıştı, PTT kargo getirecek diye kapı beklemişti. Dilerim bu durum düzelir.
Cevapla
Karadayı.
Hala yasak olmasına az bi zaman kala bile Satış yapmaya devam ediyorlar. Yok ya bunlar Halkı iyi soymaya alışmışlar son bi hamleylen ne sayarsak kazıklarsak kar hesabındalar. Doymaz bunlar doymazzz.?
Cevapla
Karahan
A101birkaç hafta ince Çeybardağı sattı 6'lı fiyatına bakan oldumu yada reklamına. Fiyatı 39 TL inişte 14 TL'ye indirmişler ben yemedim yazdım iflas edersiniz bu kadar ucuz satmayın dedim tepkimi yazdım.Bana cevap olarak Telefon numaramı istediler. Yazıklar olsun halkımız bu oyunları görmüyorum görüyorda bana nemi diyor. Neden duyarlı olmuyoruz kardeşim. Bakkalların bazılarında bunlardan aşağı kalır yanı yok.? Dürüstlere zaten lafımız yok olamazsa.!
Cevapla
Karahan
Bi ucuzun yanında On kalem kazık ne fark etti he, iyi inceleyin bu marketleri. Sallamayın.?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.