Güncel

Youtube beklenen özelliğini kullanıma sundu!

Dünyanın en çok kullanılan video izleme platformu olan Youtube, yeni özelliği sayesinde kullanıcı sayısını epey arttırabilir.

Youtube beklenen özelliğini kullanıma sundu!

Youtube için dünyanın en popüler ve en çok kullanıcıya sahip video izleme platformu demek, öyle zannediyoruz ki yanlış bir tabir olmayacaktır. Bununla birlikte Google, YouTube'un bu unvanını koruyabilmesi ve hatta daha da belirginleştirebilmesi için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Tıpkı uygulamaya çıkarılan yeni özellik gibi.

Google tarafından duyurulan yeni özelliğe göre, artık cep telefonunuzdan bir video izlemeye başladığınız ancak yarıda bıraktığınız zaman söz konusu videoya bilgisayarınız üzerinden de erişebilecek ve kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bunun için, tarayıcınızdan YouTube'a girdiğiniz zaman, sağ üst köşedeki küçük resim boyutlarında olan duraklatılmış videonuza tıklamanız yeterli olacak.

Youtube beklenen özelliğini kullanıma sundu!

Bununla birlikte bu özelliği daha anlamlı kılan bir diğer detay ise, Google'ın bu yeni özelliğini sadece YouTube Premium kullanıcılarına sunmak yerine, ücretli-ücretsiz bütün Youtube kullanıcılarının beğenisine sunacak olması. Ancak söz konusu özelliği kullanmak istiyorsanız, bir süre daha beklemeniz gerekebilir.

Bu durumun sebebi ise, YouTube için getirilen bu yeni özelliğin henüz sınırlı sayıda ülkede deneme aşamasında olduğu ve ancak bir iki ay içerisinde ülkemizde hizmete sunulacağı düşünülmesidir. Son olarak YouTube Premium kullanan kullanıcıların, artık bilgisayarlarından izledikleri YouTube videolarını istemeleri halinde bilgisayarlarına indirebileceklerini ve internetin olmadığı bir ortamda gönül rahatlığıyla oynatabileceklerini de hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.