Sosyal Medya

Hacker grubu Anonymous, Facebook kesintisi hakkında açıklama yaptı

DÜn yaşanan Facebook kesintisinin ardından ünlü hacker grubu açıklamalarda bulundu

Hacker grubu Anonymous, Facebook kesintisi hakkında açıklama yaptı

Hacker grubu Anonymous ülkemizin ve dünyanın gündemine oturan Facebook kesintisi hakkında Twitter hesabı üzerinden bazı açıklamalar yaptı. 6 saat süren Facebook kesintisi dün akşam saatlerinde başladı. Dünya genelinde kullanıcılar Facebook, Instagram ve WhatsApp kullanamaz hale geldile.

Saatlerce süren hatanın ardından hacker grubu ufak bir açıklama paylaştı. Hacker grubu Anonymous'a göre, henüz hiçbir şe tam olarak düzeltilmedi.

Hacker grubu Anonymous, Facebook kesintisi hakkında açıklama yaptı

Facebook yaşanan 6 saatlik çöküntüyle gelmiş geçmiş en büyük çöküntüyü yaşadı. Facebook’un Instagram ve WhatsApp dâhil tüm hizmetleri dün akşamdan itibaren 6 saat boyunca erişilemez haldeydi. Dünya çapında en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın çökmesi tüm dünyada tepki topladı. 

Böylesi büyük bir çöküntü yaşanınca ardından iddialar da gelmeye başladı. Siber saldırı ya da verilerin çalınması gibi sorular kullanıcıların akıllarına takıldı. Bugün saatlerinde Facebook problemi yavaş yavaş düzeltmeye başlasa da hacker grubu Anonymous konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Hacker grubu Anonymous’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda Facebook’un Alan Adları Sistemi’nin (DNS) yeniden aktifleştirildiği duyuruldu. Ancak hacker grubu Anonymous'a göre, henüz hiçbir şey çözülmüş değil.

Anonymous’un açıklamasının ne anlama geldiği ise belirsiz. Ancak görünüşe göre şirket yaşadığı büyük çöküntünün ardından kısa sürede toplanamayacak. Böylesine büyük bir sistemde meydana gelen bu arıza hemen çözülmeyecektir.

Yorumlar
yakup
yıl olmuş 2021 halen sosyel medya da açıklar çok şirket olarak siz kendinizi siber saldırılara karşı önlem almalısınız kim yaptıysa helal olsun taktir ediyom sein
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.