Güncel

Youtube'a nasıl girilir, DNS değiştirmek çözüm mü?

Yasaklı sitelere ve Youtube'a nasıl girilir?

Youtube'a nasıl girilir, DNS değiştirmek çözüm mü?

Ülkeler, belirli web sitelerine erişimi istemedikleri zamanlarda, bu sitelere erişimi engelleyerek kendi ülkesinde bulunan internet kullanıcılarının girmesini engelleyebiliyorlar. Türkiye’de de aynı şey geçerli. Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın ardından Youtube’a da erişimine engel koyulmuş ve bu site Türkiye’de girilemez hale getirilmişti.

Ancak internet kullanıcıları bu yasakları delip istedikleri sitelere girebiliyorlar. Peki yasaklı sitelere girmek için ne yapmak gerekiyor?

1397737490_446837-youtubebanblock-1349370037-355-640x480.jpg

Bunun için bazı yöntemler var ama en basiti DNS değiştirmek. Bunun için ağ ayarlarınızda bulunan DNS adresini otomatik değil siz belirliyorsunuz. 4.2.2.3 – 4.2.2.4 Youtube’a girebiliyor mesela. Ayrıca vekil sunucularla yasaklı sitelere girişte mümkün. Bunun için de Google'da Free Proxy Sites yazarak aratın veya alternatif olarak hidemyass.com veya vtunnel.com'a girerek yasaklı sitelere erişebilirsiniz.

Başka bir seçenek ise VPN ile yurtdışındaki bir bilgisayara bağlanarak yasaklı sitelere girmek. Ancak bu maddiyata dayalı bir uygulama. VPN hizmeti sunan şirketlerden aylık bir bedel karşılığında hesap satın aldıktan sonra bu servisi kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu yöntemle bilgisayarınız önce yurtdışındaki herhangi bir sunucuya bağlanıyor ve bu sunucu üzerinden siteye girebiliyorsunuz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.