Güncel

Youtube'un yasağı tekrar kaldırıldı!

Youtube erişime açıldı!

Youtube'un yasağı tekrar kaldırıldı!

Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, 27 Mart 2014 tarihinde "Youtube"daki istenen linklerin kaldırılmaması sonucunda siteye erişim engeli kararı vermişti. Ancak Mahkeme, Türkiye Barolar Birliğinin bu karara itirazı üzerine, 27 Mart 2014 tarihli "tüm yayına erişimin engellenmesi" kararını kaldırmış ve 15 link için yasağın devam ettiğini söylemişti. Fakat Mahkemenin bu 15 link'in kaldırılmasına dair uyarının Youtube tarafından dikkate alınmaması sonucu site tekrar genel kullanıma kapatıldı.

1397065416_youtube.jpg

Yeni gelen haberlere göre bugüne kadar halen kapalı olan popüler site, hem Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi hem de Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi'nce daha önce verilen yasağın devamına ilişkin kararı yok hükmünde sayarak, yeniden karar verdi. Her iki mahkeme de, Youtube'da Dışişleri Bakanlığında yapılan gizli Suriye görüşmesine ilişkin kayıtların yayınlandığı linklere erişimin engellenmesine, bu olmadığı takdirde siteye erişimin tamamen engellenmesine ilişkin kararın ise uygulanmasına son verilmesine karar verdi. Böylece Youtube'a erişim sadece 15 link bazında yasaklanmış hale geldi. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, siteye erişimin tamamen yasaklanması hükmü ilgili mahkemeler tarafından kaldırılmış olduğundan 27 Mart'tan bu yana yasaklı olan Youtube'u erişime açtı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.