Güncel

Yüksek getirili kredi ticareti uzmanından Bitcoin ve altın değerlendirmesi!

30 yıllık deneyime sahip yüksek getirili kredi ticareti uzmanı, Bitcoin'in neden altından daha kıt olduğunu açıklıyor!

Yüksek getirili kredi ticareti uzmanından Bitcoin ve altın değerlendirmesi!

Finansal piyasalar, amiral gemisi dijital varlığın değerli metali çevirebileceğini öne süren kripto para birimleri savunucuları ile Bitcoin ( BTC ) ve altının yaşayabilirliğini tartışmaya devam ediyor. Değer deposu çekişmesinin yanı sıra, iki varlığın arzı ve kıtlığı tartışma yaratmaya devam ediyor.

Yüksek getirili kredi ticareti uzmanından Bitcoin ve altın değerlendirmesi!

Piyasada 30 yıllık deneyime sahip yüksek getirili bir kredi ticareti uzmanı olan Greg Foss, 15 Ağustos'ta yayınlanan bir tweet'te,  Bitcoin'in kıtlığının altından daha faydalı olduğunu vurguladı.

Uzmana göre, 21 milyonluk Bitcoin arz sınırı, herhangi bir fiyat hareketi onu etkilemediği için ek bir avantaj. Madencilerin, altının aksine, metalin değerinin artması durumunda muhtemelen daha fazla mevduat arayacağını ve piyasaya ek arz getireceğini belirtti.

Yüksek getirili kredi ticareti uzmanından Bitcoin ve altın değerlendirmesi! - Resim : 1

Altın önemli piyasa değerine rağmen Bitcoin üstün kalıyor

Bununla birlikte, değerli metalin üstün bir piyasa değerine sahip olmasına rağmen, “Bitcoin'in altından çok daha iyi olmasının nedeni budur” dedi. 

“Bitcoin fiyatı iki katına çıkarsa, üç katına çıkarsa veya on katına çıkarsa arzın ne olduğunu biliyoruz. Bu öyle bir güzelliktir ki. Bitcoin'in altından çok daha iyi olmasının nedeni budur. Altın 10 trilyon dolarlık bir pazar. Hala yuvarlanan bir hava var” dedi.

Ayrıca Bitcoin ve altına yatırım yaparken strateji oluşturmanın önemini vurguladı. Greg'e göre: 

“Bitcoin'e yatırım yapacaksanız, paranızı altından alıp Bitcoin'e koymayın, paranızı bonolardan alıp Bitcoin Pure'a yatırın.”

Bununla birlikte, giden MicroStrategy CEO'su Michale Saylor tarafından yönetilen pazarın bir bölümü, Bitcoin'in altını devirme yolunda olduğuna inanıyor ve amiral gemisi kriptosunun yavaş yavaş değerli metali şeytanlaştıracağını öne sürüyor.

Saylor'a göre, Bitcoin'in altını değiştirme yolu, artan oynaklık gibi inişler ve çıkışlar ile karakterize edilecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.