Güncel

Yüksek net değerli yatırımcıların büyük çoğunluğu (% 92), kriptoya erişim istiyor!

Araştırma bulguları gösteriyor ki; yüksek net değerli yatırımcıların büyük çoğunluğu (% 92), kriptoya erişim istiyor!

Yüksek net değerli yatırımcıların büyük çoğunluğu (% 92), kriptoya erişim istiyor!

Yeni bir çalışma, kripto para birimi sektörü zor bir yıl geçiriyor olsa da, zorlukların yeni varlık sınıfına erişime ilgi göstermeye devam eden yüksek net değerli yatırımcıları korkutmayı başaramadığını gösterdi.

Yüksek net değerli yatırımcıların büyük çoğunluğu (% 92), kriptoya erişim istiyor!

Coalition Greenwich tarafından Talos ile işbirliği içinde yürütülen bir araştırmanın sonuçlarına göre, özellikle, kitlesel varlıklı ve yüksek net değerli (HNW) müşterilerin %92'si finansal danışmanlarına geçen yıl boyunca kripto para birimlerini portföylerine dahil etme olasılığını sordu. 15 Aralık'ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre.

Yüksek net değerli yatırımcıların büyük çoğunluğu (% 92), kriptoya erişim istiyor! - Resim : 1

Geçen yıl kripto hakkında müşteri sorguları alan FA'ların oranı. Kaynak: Talos

Araştırma, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 537 Mali Müşavir'i (FA) kapsıyordu ve bunların üçte birinden fazlası (%35), müşterilerinin kriptoya olan ilgisinin son 12 ayda yoğunlaştığını ifade ederken, %30'u zaten sahip olduklarını veya planladıklarını doğruladı. önümüzdeki üç ay içinde bu müşterilere belirli kripto paralar önermek.

Yüksek net değerli yatırımcıların büyük çoğunluğu (% 92), kriptoya erişim istiyor! - Resim : 2

Geçen yıl kripto yatırım ürünü öneren veya önümüzdeki 3 ay içinde yapmayı planlayan FA'ların oranı. Kaynak: Talos

Uzun kripto kışı caydırıcı değil

Çalışmanın sonuçları hakkında yorum yapan Coalition Greenwich'in Piyasa Yapısı ve Teknoloji Kıdemli Analisti David Easthope, mevcut piyasa duyarlılığının artan kripto kabulünü durdurmadığını açıkladı:

"Mali Müşavirler, yükselen bir varlık sınıfı olarak dijital varlığın benimsenmesine yönelik büyüme eğiliminin, mevcut ayı piyasası ve son piyasa olayları karşısında bile devam edeceğine ve artmaya devam edeceğine inanıyor."

Nitekim CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, son 12 aydaki toplam kripto piyasası kapitalizasyonu 16 Aralık 2021'de 2,27 trilyon dolardan % 63,49 düşerek 16 Aralık 2022'de 826,91 milyar dolara düşerek 1,44 trilyon dolar kaybetti.

Yüksek net değerli yatırımcıların büyük çoğunluğu (% 92), kriptoya erişim istiyor! - Resim : 3

Toplam 1 yıllık kripto piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Easthope'un da eklediği gibi, FA'lar yatırım ürünlerini ve platformları entegre ederek bu talebi karşılamaya hazırdı ve "pazarın bu oldukça muhafazakar kesimi arasında uzun vadeli talep eğiliminin bozulmadan kaldığı" sonucuna vardı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.