Yüzlerce insan öldüren tarihin en ünlü keskin nişancıları - Page 1

Matthaus Hetzenauer: Nazi Almanyası'nın en ölümcül nişancılarından olan Hetzenauer, 345 düşman askeri öldürürken tespit edilen en uzun mesafeli atışı ise 1100 metredir. Savaş bitmeden Sovyetlerin eline geçen Hetzenauer, ancak 1950'de serbest kalabilmiştir.

Yüzlerce insan öldüren tarihin en ünlü keskin nişancıları - Page 2

Lyudmila Pavlichenko: Dünyanın en başarılı kadın keskin nişancısı olan Pavlichenko, üniversiteyi bırakıp Sovyet ordusuna piyade olarak yazıldı. Atıcılıktaki kabiliyeti fark edilince, keskin nişancı olarak görevine devam eden Pavlichenko, resmi olarak 309 Alman askeri öldürmüştür.

Yüzlerce insan öldüren tarihin en ünlü keskin nişancıları - Page 3

Vasili Zaytsev: Hayatı filmlere konu olan Zaytsev, 2.Dünya Savaşının en ünlü askerlerindendir. Normal piyade olarak başladığı savaşta 30 asker öldürünce, fark edilerek keskin nişancı olarak görevlendirildi. Zaytsev gözünden yaralanana kadar 11 tanesi keskin nişancı olmak üzere, 2 ayda 225 asker öldürmüştür. Kitapları askeri okullarda okutulan Zaytsev, sonraki hayatında tekstil işçisi olarak çalışmıştır.

Yüzlerce insan öldüren tarihin en ünlü keskin nişancıları - Page 4

Corporal Francis Pegahmagabow: Kanadalı keskin nişancı, aslında aslen bir Gürcü'ydü. 1.Dünya savaşına gönderilen Kanada birliklerinde görev yapmıştır. Savaş sırasında birçok kere yaralanmasına rağmen, 378 asker öldüren bir ölüm makinesi olarak tarihe geçmiştir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.