Güncel

Zayıflamak için korku filmi izleyin!

Yapılan araştırma korku filmlerinin zayıflattığını ortaya çıkardı.

Zayıflamak için korku filmi izleyin!

Eğer bir kalıp çikolatanın kalorisini yakmak istiyorsanız sadece bir korku filmi izlemeniz yetiyor. Eminimki bu haberi okuyunca inanamayacaksınız ama bu bir gerçek. Bunu iddia edenler ise İngiltere'de bulunan Westminister Üniversitesi araştırmacıları. Bilim adamları zayıflamayı isteyenlere hayli ilginç bir yöntem sunuyor.

Yapılan araştırmaya göre, korku filmi izlemenin ciddi oranlarda kalori kaybına yol açtığını ortaya çıkıyor. Peki bu nasıl mı oluyor?

1351712393_cb62a3470945f5ccb4e6e5fce130b75a.jpg

Araştırmada elde edilen bulgular, korku filmlerinin yarattığı gerilim ve heyecan esnasında harcanan kalori, bir kalıp çikolatanın kalorisini yakabilmek için yapılan uzun yürüyüşe eşdeğer olduğunu ortaya koyuyor. Ortalama 113 kaloriye tekabül eden bu eforun, başrolünü Jack Nicholson'ın oynadığı Stephhen King'in aynı adlı kitabından uyarlanan 'The Shining' filminde 184 kaloriye kadar yükseldiği görüldü.

Harcanan kalori miktarını belirleyen en önemli etkenlerden biride, filmlerin gerilim dozu ve kullanılan müziklerin etkisi.  Westminister Üniversitesinin araştırmasında kullanılan deneklerin biyolojik farklılıkları nedeniyle harcadıkları kalori miktarında ufak tefek farklılıklar olduğu ancak net bir ortalama değerler çıtası oluşturulabildiği belirtildi.

Aşağıdaki listede hangi filmin ne kadar kalori yaktığını görebilirsiniz.

1. The Shinig – 184 kalori

2. Jaws – 161 kalori

3. The Exorcist – 158 kalori

4. Alien – 152 kalori

5. Saw – 133 kalori

6. A Nightmare On Elm Street – 118 kalori

7. Paranormal Activity – 111 kalori

8. The Balir Witch Project – 105 kalori

9. The Texas Chain Saw Massacre – 157 kalori

10. Rec – 101 kalori

Yorumlar
Yuri
The serbian i izleyin bi deri bi kemik kalırsınız o zaman xd
Cevapla
Misafir
en çok zayıflatanlar listesi istiyoruz :))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.