ZTE Blade V30 duyuruldu

ZTE yeni modelini piyasaya sürdü. Telefonun detaylarına yakından bakıyoruz.

ZTE Blade V30 duyuruldu

ZTE yeni akıllı telefonu Blade V30'u Meksika'da piyasaya sürdü. Akıllı cihaz orta segment aralığında bir model. Telefonun piyasada birçok rakibi bulunuyor. Orta segmentte özellikle Xiaomi ve Samsung'un birçok modeli var.

ZTE ülkemizde çok popülariteye sahip bir marka değil. Ancak tasarladığı cihazlar Kuzey, Orta ve Güney Amerika bölgelerinde piyasada bulunuyor.

Meksika'da piyasaya sürülen cihaz, göze hoş gelen bir tasarıma sahip. Telefonun özellikleri ise orta seviye kullanıcılar için iyi görünüyor. Teknik özelliklerine bakıp cihaz alacaklar için alternatif sunan telefon, ülkemize gelir mi şuan için belli değil.

ZTE Blade V30 duyuruldu - Resim : 1

ZTE Blade V30 teknik özellikleri

Blade V30'un arka kamera kurulumuna değinecek olursak f/1.8 diyafram açıklığına sahip 64 megapiksel ana kamera, 120 derece FOV'a sahip 8 megapiksel ultra geniş açılı lens, 3 cm odak uzaklığına sahip 5 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik algılayıcı lensi bulunuyor.

Diğer teknik özellikler ise şöyle:

ZTE Blade V30 duyuruldu - Resim : 2

Blade V30, 2.0 GHz hızında çalışan Unisoc T618 SoC işlemciyi kullanan cihaz, kullanıcılara 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama sunuyor. Daha fazla depolama isteyen kullanıcılar içinse microSD kart yuvasına sahip.

Blade V30, USB Type-C üzerinden 18W hızlı şarjı destekleyen 5.000mAh bir pile sahip. Ayrıca cihaz ters kablosuz şarj desteği de sunuyor. Telefonda çift 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS ve 3,5 mm ses jakı gibi diğer bağlantı özelliklerine de var.

Telefon 256 dolar fiyat etiketi ile Meksika'da piyasaya çıktı. Diğer bölgelere ne zaman geleceği henüz belli değil.

ZTE Blade V30 hakkında ne düşünüyorsunuz?