Güncel

ZTE yeni teknoloji kamera ile geliyor

ZTE yeni tanıtacağı telefonunda yeni nesil bir kamera ile geliyor. Firma bu teknoloji ile iddialı olabilir.

ZTE yeni teknoloji kamera ile geliyor

ZTE, ikinci nesil ekran altı kameralı telefonu Axon 30 5G telefonunu tanıttı. Geçen sene ZTE, ekran altı kameralı ilk telefonu Axon 20 5G’yi tanıtmıştı. Bu telefonun bir üst modeli olan ve ekran altı kameranın ikinci nesli olarak lanse edilen Axon 30 5G üst segment özelliklerle geliyor. Birçok rakibi ile mücadele edebilecek özellikler ile donatılan telefon çok can yakacağa benziyor.

ZTE yeni teknoloji kamera ile geliyor

Firma, şubat ayından beri ikinci nesil UD kameraların tanıtımını yapıyordu. Bu teknoloji ile alakalı prototiplerle demoları gösteren firma sonunda bu teknolojiyi telefonlara uyarlamayı başarabilmiş.

Şimdiyse bu ikinci nesil kameraya sahip telefonu Axon 30 5G’yi tanıtmayı bekliyor. Şirket tam olarak tarih vermese de resmi olmayan kaynaklar telefonun 22 Temmuz tarihinde gelmesini umuyor.

Bu konuda ZTE başkanı Ni FeiBu ay yepyeni bir cihaz gelecek” dedi. ZTE başkanı Ni Fei’nin söylediğine göre telefonun temmuz ayının sonlarına doğru tanıtılmasını bekliyoruz. Telefon ekran altı kameranın vermiş olduğu avantajla iyi görünüyor. Kullanıcılarına pürüzsüz bir tam ekran deneyimi sunması büyük bir yenilik.

Visionox, ZTE’nin çabasının bir parçası gibi görünüyor. İki şirketin, daha iyi netlik ve daha iyi görüntü kalitesi sağlayan yeni bir piksel düzenlemesi ile beraber çalıştıkları biliniyordu. Bu da ZTE’yi yeni nesil ekran altı kamera teknolojili telefonu üretmeye itmiş gibi görünüyor.

ZTE tarafından Şubat ayında yayınlanan bir gönderiye göre, kameranın üzerindeki alanın piksel yoğunluğu iki katına çıkacak (200 ppi ila 400 ppi) bu da kamerayı ekranda daha az görünür hale getirecek. Telefonun ekran yenileme hızı da 90 Hz’den 120 Hz’e yükseltilecek.

Telefon hakkında pek bir bilgi yok ama kardeş telefonlar olan Axon 30 Pro ve Axon 30 Ultra'ya bakacak olursak, Snapdragon 888 yonga seti, üçlü 64 MP kamera ve bu kameralara ek 8 MP 5x periskop lens ve hızlı şarj vardı. (Sırayla 55W ve 66W)

Axon 30 5G’nin ikinci nesil ekran altı kamera teknolojisi ile daha önceden geleceğini ama yarı iletken çip krizi yüzünden bu telefonun geciktiği söyleniyor. ZTE ayrıca, muhtemelen yeni Axon 30 modelinde yer almayacak olan (yapılandırılmış ışığa dayalı) bir ekran altı 3D tarayıcının tanıtımını da yaptı.

Bu arada ZTE, 16 GB RAM ve 1 TB depolama alanına sahip Axon 30 Ultra’yı bu cuma günü satmaya başlayacağını duyurdu. Görünüşe göre telefon sadece Çin pazarında satışa sunulacak. Firmanın ABD’deki sitesinde sadece 8/128 ve 12/256 modelleri görünüyor.

ZTE firmasının yapmış olduğu bu yeni nesil kamera konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.