Güncel

Bakanlıktan 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara müjde!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz olacağını duyurdu.

Bakanlıktan 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara müjde!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Twitter hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, "Tüm müzelerimiz; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenler ile 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız için ücretsiz, diğer vatandaşlarımız içinse yıllık ziyaret bedeli 60 TL'dir" ifadeleri kullanıldı. 

Koronavirüs döneminde en çok kısıtlamalara maruz kalan yaş grupları 18 yaş altı ve 65 yaş üstüydü. Diğer yaş gruplarına kıyasla toplumun bu yaştaki kısmı sokağa çıkma konusunda iyice kısıtlandı. Öyle ki 65 yaş üstü vatandaşlar günde sadece 1-2 saat sokağa çıkabilir hale gelmişti. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar toplu taşıma da kullanamaz hale getirilmişti. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Twitter hesabından duyurdu

Bir dönemin en kısıtlanan grubu olduktan sonra 18 yaş altı ve 65 yaş üstüne nihayet iyi bir haber geldi. Tüm müzeler artık söz konusu yaş grubundaki vatandaşlara ücretsiz olarak açılacak

Koronavirüse bağlı önlemler kapsamında alınan yasakların da ortadan kalkmasıyla vatandaşlar nihayet rahat bir nefes almaya başladı. Restoran, cafe, müze ve benzeri mekanlar da kapılarını vatandaşlara açtı. Şimdi 18 yaş altı ve 65 yaş üstüne tanınan bu hak ile müzeler de yoğun günler geçirebilir. Aşılarını olan vatandaşlar yine de tedbirli davranarak ücretsiz müzelerin keyfini çıkarabilirler.

Yorumlar
d3m1r
güzel bi haber. Hasret kalmıştım böyle şeyleri okumaya
Cevapla
MUSTAFA
Adalet istiyorum ne demek öğretmenler başımızın tacı ama öğretmenler de devlet memuru biz sağlıkçılar da müzeler öğretmenlere bedava diğer devlet memurlarına ücretli bu hakmı adaletmi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.