Güncel

Zuckerberg: Facebook'un düzelmesi 2019'u bulur!

Zuckerberg, Facebook'un şu an için büyük sorunlarla uğraştığını, bu sorunlardan bazılarının bir sene içerisinde dahi çözülemeyeceğini ve bu yüzden kullanıcılarından sabır ve anlayış beklediğini ifade etti.

Zuckerberg: Facebook'un düzelmesi 2019'u bulur!

Dünya'nın en büyük sosyal paylaşım platformu Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, Facebook hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Zuckerberg, Facebook'un şu an için büyük sorunlarla uğraştığını, bu sorunlardan bazılarının bir sene içerisinde dahi çözülemeyeceğini ve bu yüzden kullanıcılarından sabır ve anlayış beklediğini ifade etti. Bu sürecin en az üç yıl süreceğini öngören Zuckerberg, 2019 yılında da son bulmayacağı düşünülen bazı sistemsel sorunların bir süre daha Facebook'un başını ağrıtacağını düşünüyor.

Zuckerberg, Facebook'un altyapısında mevcut olan can sıkıcı birçok meseleyi nasıl ele almak istediğini anlatan bir dizi not yazacağını söyledi. Adı büyük skandallara karışan Facebook'un imajı, özellikle 2016 yılından beri, gitgide kötüleşmeye devam ediyor.

Zuckerberg: Facebook'un düzelmesi 2019'u bulur!

Cambridge Analytica skandalının ortaya çıkmasından, yanlış bilgi yayma skandalına karışmaktan ve 2016 başkanlık seçimlerinde Rus müdahalesine engel olamamaktan ötürü zorlu bir süreçten geçiyor şu an platform.

Bu tarz sorunları çözmek adına 2017 yılının yaz sezonunda çalışmalara başladığı bilinen Mark Zuckerberg, Facebook'ta açılan nefret gruplarının çoğunu kapattığını duyurmuştu. Bu sorunlara rağmen 2 milyar kullanıcıya ulaştıklarını da sözlerine ekleyen CEO, açıklamalarını şu cümleleriyle tamamladı: "İşimizi nasıl daha iyi yapabiliriz diye düşünüyoruz.

Kafamızın bir bölümü bu soruyla meşgul iken kafamızın diğer bölümüyle de kendimize, sorunları nasıl daha hızlı çözebiliriz ve aynı zamanda problemleri çözerken nasıl daha az hata yapabiliriz şeklinde sorular soruyoruz.''

Yorumlar
CABBAR
Umarım hep karışır berbat olur gider.
Cevapla
7 Kuleli
Hesabı olmayan kervana katıldım,,,
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.