Güncel

Zynga 22.8 milyon dolar zararda!

2012'nin 2. çeyreği Zynga için iyi geçmedi.


Zynga 2012 yılı 2. çeyreğindeki kazancını açıkladı. Oyun firması bu periyotta 22.8 milyon dolar kayıptaydı. Ayrıca geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu rakamın 1.4 milyon dolar olması sosyal oyun firmasını düşündürse de haberler tam olarak kötü diyemeyiz.

Bu yıl ki karı %19 oranda artarak 332 milyon dolar gelir sağladı. Ayrıca firma hakkındaki bir diğer güzel haber de 2012 yılının 2. çeyreğinde Zynga kullanıcı sayısını 59 milyondan 72 milyona taşıdı. Zynga için elbette kayıp vermek iyi değil ancak kullanıcı sayısını artırması bu durumun ciddi olmadığını gösteriyor.

1343266362_zynga-logo-w580.jpg

Girişimcilerin de asıl önemsedikleri konu kullanıcı sayısıdır. Ancak yine de Zynga için kullanıcı miktarı her şey demek değil. Kullanıcılar oynadıkları oyunlarda herhangi bir miktar ödemezse artan kullanıcı sayısının durumu kurtaramayacağı durumlar olabilir.

Zynga bu yeni periyotta Facebook ile entegreli oyunlarını cep telefonlarına taşımayı planlıyor. Bu projeyi gerçekleştirirse 2012'nin 3 ve 4. çeyreğinde Zynga'dan haberleri takip etmeye devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.