Güvenlik

360 total security nedir, nasıl kaldırılır?

360 total security nasıl kaldırılır? 360 total security programını kaldırmalı mıyım? 


360 total security nedir?

360 total security, Qihoo 360 adlı Çin menşeli bir firmaya ait güvenlik, antivirüs yazılımıdır. 360 total security ücretsiz bir program olup virüs tarama, disk temizleme, sistem bakımı, hızlandırma, virüs koruma gibi özellikleri vardır. Ayrıca 360 total security'nin PC, Android ve MAC sürümleri bulunmaktadır.

360 total security programını siz cihazınıza yüklemesenizde, YAC (Yet Another Cleaner) gibi bazı ücretsiz programların içinde gömülü olarak gelir. Siz bilgisayarı yeniden başlattığınızda birden karşınıza 360 total security gelebilir.

Kurulum dosyası 30MB civarında olan programın çalışması ve bellek kullanımı oldukça iyi. Az bellek kullanıyor ve oldukça hızlı çalışıyor. Bellekte aktif çalışan dosyası QHActiveDefense.exe olarak yer alıyor. 360 total security nereden nasıl yüklendi bilmiyor ve kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemi uygulayın.

●Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

●Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Denetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

●Yüklü programlarda 360 total security uygulamasını sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

●360 total security  kaldırma yukarıda anlatıldığı gibi programlardan yapılabilir. 

Öte yandan 360 total security'yi kaldırmayıp alternatif bir antivirüs programı olarak kullanabilirsiniz. 

Yorumlar
erdinc yalcin
Normal şekilde silmekle 360 total de, bazı başka antivirüsler de silinmiyor. Uninstall programları bile bazen yetersiz kalıyor. Silinmesin diye her yolu deniyorlar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.