Güvenlik

Android kullanıcıları dikkat! Dolandırılmış olabilirsiniz!

Avast'ın yaptığı açıklamaya göre dolandırıcıların yeni kapısı oldukça popüler olan Minecraft oyunu oldu. Oyuna ek hizmet sağlayan çeşitli uygulamalarla kullanıcıları dolandırıyorlar.


Büyük bir kitleye hitap eden Minecraft oyununa gelen yeni güncellemeler ve geliştirmeler oyuncuların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ancak Android versiyonları dolandırıcıların yeni kapısı olmaya başladı.

Dijital güvenlik firması Avast , kullanıcıları Minecraft ile bağlantılı uygulamalarla dolandırıcılık yapanlar konusunda uyardı. Şirket, Google Play  Store'da bu konuyla ilgili 7 adet dolandırıcılık uygulaması yaptıklarını söyledi.

Avast uyardı! Play Store'da yer alan bu uygulamalara dikkat!

Google Play Store'da bulunan dolandırıcıların tasarladığı uygulamalar olan Minecraft oyununu hedef alıyor. Bu konuda yayınladığı bir yazıyla oyuncuları uyaran dijital güvenlik firması Avast, Google Play Store'da bu sayının birçok uygulama dışında bahsetti. Bu uygulamalar Minecraft kullanılmak üzere yeni kostümler, renkli duvarlar veya çeşitli türlerde oynayış sunuyor.

Avast'a göre bu uygulamalar ''fleecware'' olarak adlandırılıyor ve oldukça yeni bir kategori. Fleecware uygulamaları kullanıcıların ilgisini çekebilecek hizmetleri  birkaç günlük deneme sürümüyle birlikte sunuyor. Daha sonra uygulama otomatik ve gizlice ücret almaya başlıyor. Bu ücretler haftalık 30 dolara kadar çıkabiliyor.

Avast Play Store'da bu türde 7 uygulama tespit ettiğini açıkladı. Bu uygulamalar şu şekilde:

  • Master for Minecraft: 1 milyondan fazla indirme – Haftalık 30$
  • Skins, Mods, Maps for Minecraft PE: 1 milyondan fazla indirme – Haftalık 30$
  • Maps Skins and Mods for Minecraft: 100 binden fazla indirme – Haftalık 30$
  •  Roblox için görünümler: 1 milyondan fazla indirme - haftalık 30 $
  • Wallpapers  HD  &  3D  Background : 100 binden fazla indirme - Yıllık 90 $
  • MasterCraft for  Minecraft : 1 milyondan fazla indirme - Haftalık 30 $
  • Erkek ve Kız Çocuk Derileri:  1 milyondan fazla indirme - Haftalık 30 $

Eger bu uygulamalardan Birini indird gerçekleştirmek gerekenler: İlk Önce yürütmek silme, Ardından Play Store'a girip sol Üst köşeden abonelikler kısmına gelip aboneliğiniz var imkb iptal edin.

Yorumlar
ZİYATAY
Ben telefona indirmiştim. Sonra sildim yine indirdim. Iyiki silmişim.
Cevapla
Emir
Böyle aptalca iğrenç oyunlar oynarsanız dolandırılırsınız tabi. Nebiçim oyun bu ya psikolojiyi kötü etkiliyor hem oynamayın dolandırılabilirsiniz tabi
Cevapla
Evren
Ben oyun yüklüme your yüklüyom yüklenmiyor
Cevapla
💎G@kko💎
Bele haberler çoğaltılması lazım ki mağduriyetler yaşanmasın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.