Güvenlik

Google'dan beklenen haber! 30 Eylül'de başlıyor

Dünyanın yazılım devi Google, Play Store uygulamalarında olan tam ekran reklam içeren uygulamaları ve sahte VPN yazılımlarını engellemeye hazırlanıyor.

Google'dan beklenen haber! 30 Eylül'de başlıyor

Yazılım devi Google, tam ekran reklamları, VPN’leri ve orijinal yazılımı taklit eden sahte uygulamaları engellemek amacıyla Android geliştiricileri için yeni Play Store politikalarını duyurdu.

Google,  geçtiğimiz günlerde yeni Play Store politikalarını açıkladı. Android geliştiriciler artık tam ekran reklam görüntüleyen ve sahte VPN özellikleri içeren yazılımları uygulama mağazasında yayınlamayacağını duyurdu.

30 Eylül'de başlıyor

30 Eylül 2022’de uygulamaya girecek yeni kurallar çerçevesinde artık bir aracın veya bir oyunun içinde bir yerden bir yere geçerken tam ekran reklam gösterilmeyecek. Aynı şey, uygulamaların ilk yükleme ekranları için de geçerli. Buna ek olarak 15 saniye bekleten reklamlar da yasaklanıyor.

Getirilen yeni kurallar çerçevesinde hassas verilerin görüntülenmesini engellemek için kullanılan FLAG_SECURE özelliğini engelleyen uygulamalar da yasaklanacak. Bununla beraber, VPN uygulamalarına da kısıtlamalar geliyor. Veri tünelleme seçeneği sadece özel VPN uygulamalarında kullanılabilecek.

Zararlı ve uygunsuz içerikler yasaklanıyor

Google, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Başka birinin (ör. başka bir geliştirici, şirket veya tüzel kişi) veya başka bir uygulamanın kimliğine bürünerek kullanıcıları yanlış yönlendiren uygulamalara izin vermiyoruz. Google Play'in güvenli ve saygılı bir platform olarak kalmasını sağlamak için bazı standartlar oluşturduk ve kullanıcılarımız için zararlı veya uygunsuz içeriği yasaklıyoruz” dedi.

Yorumlar
nur sarı nurdoğan@g mail com
başka kişinin kimliğine bürünerek kullanıcıları yanlış yönlendiren biri var sertangüçlü mahkemeden tescili hırsız TŞÖRTÜNDE SERTAN yazanın sen benim olmayanımsın şarkısının hırsızı mahkeme onun instagram sayfalarını kapattı google asistanı açtı yolsuzlukla milyonlar kazabdılar SERTAN resimlerine sertan güçlü hırsız teröristin adını yazıyorlar google asistanı veri işleyeni düzeltmiyorlar mahkeme düzeltmişti teröristi coronadan ölmüş arkadaşı yazdı hala düzeltmediler
Cevapla
Emin
Sonunda be sonunda böyle güzel haber geldi🎉🥳
Cevapla
İlkin
Evet
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.