Güvenlik

Anonymous İnterpol'e saldırdı

İnterpol'un Anonymous grubuna ait 25 şüphelinin tutuklandığını açıklamasının ardından,Anonymous İnterpol Web sitesine saldırdı.

Anonymous İnterpol'e saldırdı

İnterpol, Avrupa ve Güney Amerika küresel polis teşkilatının Anonymous grubundan olduğu şüphelenilen 25 kişiyi tutukladığını söyledi.

1330503917_screen-photo-computer-513.n.jpg

Interpol açıklamasında, Arjantin, Şili, Kolombiya ve İspanya'da gerçekleşen tutuklamalar, Bilgi Teknolojileri Suç Uzmanları Interpol ve Latin Amerika Çalışma Grubu'nun desteği altında çalışan ulusal emniyet tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Yaşları 17 ve 40 arasında değişen 25 şüphelinin, Kolombiya Savunma Bakanlığı ve başkanlık Web siteleri, Şili'nin Endesa Elektrik Şirketi ve Ulusal Kütüphane ve diğer hedefleri de dahil olmak üzere kurumlara karşı siber saldırılar planladığı söyleniyor.

Şubat ayı ortalarında başlayan ve devam eden bir soruşturma da, 15 ilde 40 farklı yerde arama yapıldı ve 250 adet  bilgi teknolojisi cihazları ve cep telefonu takip edilerek tutuklamalar yapıldı.

Bu tutuklama haberleri açıklandıktan sonra Anonymous'un İnterpol'ün web sitesine saldırdığı haberleri geldi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.