Güvenlik

Chrome hackleme yarışmasına 1 milyon dolar ödül!

Google geçen yılki yarışmada hacklenemeyen Chrome'yi hackleyene bir milyon dolar ödül veriyor.

Chrome hackleme yarışmasına 1 milyon dolar ödül!

Google, siber korsanlara Windows 7 çalışan bir bilgisayar kullanarak Chrome tarayıcısına saldırmalarını ve verdiği zarara göre 60,40 ve 20 bin dolar ödeyeceklerini söyledi.

Google güvenlik ekibi altıncısı düzenlenecek yarışmada dağıtılacak ödüllerin 1 milyon doları bulana kadar devam edeceğini söyledi. 7 Mart'ta başlayacak yarışmada aynı derece alan yarışmacılara ödül ikiye bölünmeyecek.

Geçen yıl düzenlenen yarışmada, siber korsanlar Internet Explorer ve Safari tarayıcılarının tüm güvenlik duvarlarını yıkmayı başarmışlardı ama Chrome'u alt edememişlerdi. Yarışta yarışmacıları teşvik için fazladan verilen 20 bin dolarda işe yaramamıştı.

Pwn2Own'da şimdiye kadar yarışmalardaki siber saldırılarda Chrome güvenliği çökertilemeyen tek tarayıcı oldu. Yarışmacılar, Chrome'a karşı çökertememelerinin nedenini Google'ın sandbox güvenlik sisteminin zorluğundan olduğunu söylüyor.

Google'ın böyle bir yarışma düzenlemesi ne kadar doğru oda ayrı bir konu. Para kazanmak için hacker sayısı çoğalacak gibi.

Google, geçtiğimiz yıl sponsorun bazı yarışmacıların aldıkları dereceleri farklı göstererek fazla ödül almalarını anlaması üzerine bu yıl sponsorunu değiştirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.