Güvenlik

Anonymous korkutuyor

Anonymous hacker topluluğunun bir cyberattack yoluyla ülke genelinde kısa bir süreliğine bile olsa bir elektrik kesintisine yol açması mümkün olabilir.

Anonymous korkutuyor


Amerika Birleşik Devletlerin Ulusal Güvenlik Ajansının (NSA) yayınladığı bir rapora göre, Anonymous hacker topluluğunun bir cyberattack yoluyla ülke genelinde kısa bir süreliğine bile olsa bir elektrik kesintisine yol açması mümkün olabilir diye uyardı.

1329897911_vforvendetta.jpg

NSA Direktörü General Keith Alexander rapora göre, Beyaz Saray'daki toplantı sırasında ve diğer özel oturumlarda olası saldırı konusunda uyardı. Ancak, Anonymous'un bu yeteneği geliştirmesi için bir iki yıl daha güçlenmesi gerekiyor.
Pace Üniversitesi'nden Darren Hayes, Bir iki yıllık süre bana mantıklı gelmiyor diye açıkladı . Biz zaten elektrik şirketi ağlarının hackerler tarafından saldırıya uğradığına şahit olduk diyen Hayes : Bununla birlikte, korkular gerçek ve elektrik şirketi ağlarının güvenliğinin artırılması gerekir diye belirtti.
Anonymous ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada NSA raporunun gülünç olduğunu duyurdu

NSA sözcüsü Vanee Vines Anonymous'un Twitter mesajı ile ilgili sorulara herhangi bir yorum yapmaktan kaçındı.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.