Güvenlik

Anonymous Panda Security'den intikam alacak!

Avrupa ve ABD'de göz altına alınmasından sonra Anonymous üyeleri Panda Security'e siber savaş açtı!

Anonymous Panda Security'den intikam alacak!

Dünya'nın siber aleminin ellerinde olduğunu iddaa eden ve büyük bir güç bulundurduklarını belirten Anonymous grubu gündemi yine meşgul etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda LulzSec üyesi olduğu iddaa edilen Anonymous üyeleri  Avrupa ve ABD merkezli göz altına alınmıştı.

1331483260_vforvendetta.jpg
Anonymous bütün bu olanların sorumlusu olarak Dünya'nın en büyük güvenlik yazılımı üreticisi şirketi Panda Security'i sorumlu tutuyor. Gerçekleştirilen bu gözaltı operasyonu, Anonymous'u oldukça kızdırmışa benziyor.

Siber savaş açtı!

https://www.teknolojioku.com/application/static/data/news/665x300/1331482755_anonymous-protesters-france.jpg
Anonymous çok geçmeden Panda Security'e karşı siber savaş açtığını duyuyarak saldırılarına başladı bile. İnternet ortamında Panda Security'e ait bir çok web sitesine girip şu yazıyı bırakıyorlar: "Anonymous LulzSec'ten önce vardı ve sonra da olacak" LulzSec üyelerine karşı yapılan bu operasyonu kınayan Anoymous üyeleri desteklerini esirgemiyor. Aralarında sıkı bir bağ olduğunu gördüğümüz Anonymous grubu üyeleri, hacklenen e-posta adreslerini, şifreleri ve hesaplarını yayınlayacaklarını belirttiler.

Panda Security güvenli!

1331482927_pandasecurity.png
Büyük güvenlik şirketi, yapılan saldırılar bizim iç ağımızı etkilemiyor, kullanıcılar açısından herhangi bir tehdit unsuru oluşturmuyor açıklamalarında bulundu. Anonymous'un yaptığı saldırılardan etkilenmediğini ileri süren firma bakalım saldırılar karşısında ilerleyen günlerde ne tarz bir açıklama yapacak?

Yorumlar
Misafir
hangi yazılımlar var peki o şifreler için
Cevapla
Misafir
Bildiğimiz üzere çözülemeyen şifreler asla yoktur.Anahtarı olsa da olmasa da mutlaka çözülebilir. Ne kadar güvenli olsa da sadece zamana bağlı deşifrenin gerçekleşmesi. Ben PC şifrelemesinden ziyade kripto ile uğraşıyorum. Chip şifrelemesi neden güvenli değil?. Çünkü; Şifre oluşturulduğunda o şifreler mutlaka donanım hafızasına kaydedilir. Siz şifreyi doğru girdiğinizde algoritma bu iki şifreyi karşılaştırır ve saliseler içinde şifrelenmiş belgeyi deşifre ederek görüntülenmesini sağlar. Siz istediğiniz kadar şifre koyun ama o şifrenin saklandığı nokta özel yazılımlar tarafından yeri saptanabilir. Bu nedenle ben kripto ile uğraşıyorum, en güvenli kripto kağıt üzerinde yapılan kriptolamadır!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.