Güvenlik

Anonymous'a destek olmak suç

Anonymous'un yayınladığı hackleme aracını indirenler başlarına bela almış olabilirler.

Anonymous'a destek olmak suç

Zeus botnet, PC'lerden kullanıcı adları, parolalar, kredi kartı detayları gibi bilgileri çalabilen bir yazılım. Hacker'lar, Anonymous hacker topluluğunun destekçilerini kandırarak Zeus botnet'ini yüklemelerini sağladılar.

1331198408_cropped-anonymouswearelegionbyrocklou.jpg

Symantec'e göre hackerlar, bu işi popüler bir DDoS (hizmeti engelleme) saldırısı aracını değiştirerek yaptılar. Değiştirilen araç, kullanıcıları Zeus bot Trojan'a yönlendiriyordu. "Slowloris" adlı DDoS aracı, daha önce Anonymous tarafından ABD Adalet Bakanlığı'na, RIAA'ya ve MPAA'ya yapılan saldırılarda kullanılmıştı.

Kim olduğu bilinmeyen hacker'ların PasteBin'de yayınlanan mesajı değiştiren Symantec ise, bağlantıyı Slowloris'in trojan'lı sürümüne nasıl yönlerdirdiğini blog'unda anlattı. Symantec, bu bağlantının 550.000 takipçisi olan "YourAnonNews" adındaki Twitter hesabında yayınlandığını ve bunun bağlantının yayınlandığı yerlerden sadece bir tanesi olduğunu söyledi.

Symantec, Anonymous "hacktivism" hedeflerine olan saldırılara katılmanın sadece yasaları çiğnemediğini, bu sırada kullanıcının banka ve e-posta detaylarının da çalınabileceğini de söyleyerek kullanıcıları uyardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.