Güvenlik

Anonymous ve Wikileaks ortaklığı

Özel istihbarat şirketi Stratfor'un sitesinden hack yoluyla elde edilen gizli e-postaların bölümlerini pazar gecesi wikileaks sitesinden sızdırmaya başlandı.

Anonymous ve Wikileaks ortaklığı

Anonim ve WikiLeaks benzeri görülmemiş işbirliği içinde, Aralık ayında özel istihbarat şirketi Stratfor'un sitesinden hack yoluyla elde edilen gizli e-postaların bölümlerini pazar gecesi wikileaks sitesinden sızdırmaya başladı.

WikiLeaks, e-postaların 5 GB boyutunda olduğunu belgeleri analiz etmek için dünya çapında 25 medya kuruluşunun aylarca çalıştığını söyledi.

Stratfor şirketi CIA benzeri bir kurum ve büyük şirketler ve devlet kurumları için küresel politika alanında analizler yapıyor.

Anonymous açıklamasında WikiLeaks ile gelecekteki işbirliklerine devam edeceklerini ve her Cuma günü Stratfor şirketinin bir bölüm raporlarını yayınlayacaklarını duyurdu.

Eğer bu gerçekleşirse, her biri iki grup arasında yeni ve güçlü bir ittifakın ilk belirtisi olabilir. Stratfor e-posta sürümü dünyanın en güçlü hükümetlerini ve şirketlerini tedirgin etti ve kızdırdı.

Anonymous'un Wikileaks'le işbirliği yaparak anonim olmaktan çıktığı yorumlarına, Anonymous üyeleri, eylemlerinin her zaman bağımsız ve anonim olacağını, Stratfor'dan elde ettikleri bilgilerin analiz edilmesi ve yayılmasında daha yetenekli ve etkili olduğu için grubun WikiLeaks üzerinden servis edilmesi kararlaştırıldı diyerek cevap verildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.