Güvenlik

RSA Güvenlik Konferansı: Hacker'lar şirketleri mahvetti!

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan RSA konferasına Hacker'ların saldırıları damga vurdu!

RSA Güvenlik Konferansı: Hacker'lar şirketleri mahvetti!

Geçtiğimiz günlerde Amerika'da RSA konferansı düzenlendi. Bir çok şirket sahiplerinin, patronlarının, uzmanların katıldığı bu toplantı ilginç itiraflara şahit oldu. Toplantıda en çok konuşulanlar arasında Hacker'ların saldırılarını konuşan ilginç itiraflar oldu.

Yapılan güvenlik konferanslarında genelde, iş adamlarının ezber alışagelmiş konuşmaları dinleyicileri her zaman sıkar, ara sıra farklı konuşmalarla dinleyicilerin dikkatini çeken kişiler de olmuştur. Bu sene yapılan RSA konferansında bunların aksine Hacker'ların yaptığı itiraflar tüm salonun dikkatlerinin üzerinde toplanmasını sağladı.

1330952155_onfloor2012rsasecurityconference.jpg

Düzenlenen güvenlik konferansında son zamanlarda gündemden düşmeyen gruplarla birlikte Hacker'lar idi. Şüphesiz, Hacker'lar ve saldırılar odaklı konuşulan konularda bu sefer Güvenlik uzmanları ve şirket sahiplerinin yaptığı açıklamalar dikkatleri topladı.

1330952265_rsascenes1.jpgYapılan saldırılar merkezli gidilen konuşmalarda, saldırılarının ardındaki blançonun medyaya yansımaması, şirketlerin bunlardan neler çektiğini gözler önüne serdi.  Uzmanlar, iş adamları ve patronların açıklamalarında bunları görebiliyoruz.Konferans 'Ağ'ı çok büyük!


Yaklaşık olarak 20 bin kişinin katıldığı ABD RSA güvenlik konferansında ortaya çıkan tablo oldukça vahim. Uzmanlara göre Hacker'lar bu siber savaşı kazanıyor. Uzman ve iş adamlarının bunların önüne geçilemeyeceğini ve şirketlere hacker dahil edileceğini, yeni bir istihdam kolunun oluşacağının sinyallerini verdiler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.