Güvenlik

Anonymus İçişleri Bakanlığı'nı hackledi

Anonymus, İçişleri Bakanlığı’na siber saldırı düzenledi.


Dün Başbakanlık internet sitesine saldıran Anonymous ve Suriye Elektronik Ordusu (SEA) bugün de başka bir devlet kurumunu hedef aldı.

Yabancı sanal korsanların saldırdığı ve Türk sanal korsanların da destek verdiği ikinci saldırı İçişleri Bakanlığı'na ait icisleri.gov.tr adresine oldu. Saldırıda çok sayıda personelin isimleri ve e-posta şifreleri ele geçirildi.

1370501860_adihackerlar.jpg

İddiaya göre Hacker'lar siteye kendi logolarını yerleştirdi ancak logonun bulunduğu iddia edilen sayfa erişime kapatıldı.

Siber korsanlar saldırıdan sonra bir de mesaj yayınladılar ve "Erdoğan'ın despotluğu ve adaletsizliğine karşı ayaklanın. Erdoğan rejiminin politikalarının ikiyüzlülüğüne karşı ayaklanın" dediler.

Suriyeli hacker'lar ise; "Suriye ve Türkiye birdir. Türkiye'nin cesur protestolarını destekliyoruz." yazdı.

Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü kıskanan ve bölmek isteyen yabancı güçler bakalım saçma saldırılarına daha ne kadar devam edecekler.

Yorumlar
hacı
sen suriyenin her turlu ic islerine karısıp ordaki muhaliflere destek ver savassınlar diye silah ver ulkendeki muhalifleri capulcu gor,millet de onlar niye karısıyor demis sen karısırken iyi
Cevapla
ali
bunu yapan turk turk olamaz vatan hainidir hepsinin ancak soysuzdur
Cevapla
Misafir
nasıl haber yapıyorsunuz resimdeki görsel iranın hack grubuna ait siz anonymous yazmışsınız yazık..
Cevapla
ahmt
o deilde anonymus ne diye karisiyo
Cevapla
Ramiz dayı
Türkiye'nin doğru yolda olduğunu anlaman icin bu eylemcilere dış devletlerin illa silah yardımı mı yapmasını bekliyorsun Yeğen!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.