Güvenlik

App Store yine hacklendi!

Aynı hacker aynı yöntem!


Yaklaşık bir hafta önce Rus korsan Alexey Borodin tarafından iPad ve iPhone sahipleri için ücretsiz uygulama indirmenin yolunu bulunmuştu. Yani App Store'u hacklemişti. Bunun haberini sizinle paylaşmıştık. Aynı korsan şimdide Mac OS X uygulamaları için aynı şekilde hacklemeyi başardı. Hacker aynı yöntemi kullanarak App Store'dan OS X uygulamalarını ücretsiz indirdi.

Yazılım, hesap bilgilerinizi ve uygulamanın, versiyon, dil, uyumluluk gibi bilgilerini DNS adresinizi değiştirmek üzere farklı bir sunucuya gönderiyor ve proxy bypass özelliği de gelince Apple Store'u kandırabiliyor. Yazılım bilgilerinizi farklı bir server'a gönderiyor ve geliştirici bu sayede App Store'dan uygulamayı ücretsiz indirebiliyorsunuz.

1342919862_inappstore-580x253.jpg

Rus hacker Borodin, kendi sızdırma yöntemi ile yaklaşık 8,5 milyon iOS sürümü işlemin başlatıldığını söylüyor. Yakında OS X Mountain Lion'u satışa sunacak olan Apple'ın bu duruma bir çare bulması gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.