Güvenlik

Apple hesaplarının hacklenmesine FBI'dan açıklama!

FBI, Apple hesaplarının hacklenmesi ile ilgili açıklama yaptı.


Dün yayınladığımız haberde Apple hesaplarının hacklendiğini sizlere duyurmuştuk. Kısaca haberi özetleyecek olursak AntiSec, dünyanın önde gelen internet korsanlarından bir hacker grubu ve Apple'ın ürünlerine özel olarak geliştirilen milyonlarca dijital ortam kimliklerine ulaştığını iddia etmişti.

AntiSec grubu iddiasında, bir FBI ajanının bilgisayarına erişerek Apple'ın ürün kimliklerini çaldığını söylemiş ve ajanın kasasında 12 milyona yakın Apple kullanıcısının dijital ortam kimliğini ele geçirdiğini açıklamıştı.

1346849728_article-2198067-125b5eab000005dc-786468x580.jpg

Şimdi FBI'dan bu iddialara açıklama geldi. FBI açıklamasında kendisine ait olan bir dizüstü bilgisayardan herhangi bir bilginin çalındığına yönelik kanıt bulunmadığını söyledi. Ayrıca FBI, bu tarz bilgileri ele geçirdiği veya elinde tuttuğuna yönelik kuşkuların oluşması için herhangi bir sebebin bulunmadığını da belirtti.

Bu açıklama acaba FBI, Apple kullanıcılarının Amerikan devleti tarafından takip edildiğine yönelik kuşkuları dağıtmaya mı çalışıyor sorusunu akıllara getirdi.

Yorumlar
Bur@k
War bu iste bi is ama :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.