Güvenlik

Apple saldırıya uğradı

Apple geliştiriciler sitesi hacklenmek istendi.

Apple saldırıya uğradı

Apple, kendi geliştirici sitesinin saldırıya uğradığını ve bazı bilgilerin çalınmış olabileceğini duyurdu. Perşembe günü meydana gelen saldırının ardından şirket geliştirici sitesinin veritabanını yeniden güncellediğini söyledi.

Geliştiricilere gönderilen e-posta da, saldırgan web sitesinden kişisel bilgilerinizi almaya çalıştı ifadeleri kullanıldı. Ayrıca sitede şifrelerin hassas ve erişilemez olduğu söylendi ve müşterileri ile bilgilerin etkilenmediği söylendi.

1374487493_1346762634applehackedlulzsec.jpg

Ancak gönderilen mesajda bazı geliştiricilerin isim, adres veya e-posta adreslerine erişilmiş olma ihtimalinin olabileceği söylendi. Şirket saldırıdan etkilenen geliştiricileri açıklamadı.

Sitede bulunan 275.000 kayıtlı geliştirici, Apple'ın popüler iPhone ve iPad'lerin yanı sıra Mac bilgisayarlar için de yazılım geliştiriyor.

Yorumlar
Misafir
bu dev firmalar kendi sitelerine dikkat ediyor ama geliştiricilerinin sitelerini baştan savma yapıyorlar(ör spotify ) ne zaman ders alırlar bilmem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.