Güvenlik

Artık hacklenmeyeceksiniz!

Geliştirilen teknoloji ile birlikte eviniz ve şirketinizdeki modemin kablosuz ağ şifresi hacklenemeyecek!

Artık hacklenmeyeceksiniz!

Günümüzde milyonlarca kullanıcı evlerinde, şirketinde hatta cep telefonunda bile internet kullanıyor. Hal böyle iken  milyonlarca internet kullanıcısının yanında art niyetli kullanıcıların çıkması da oldukça muhtemel bir sonuç olarak ortaya çıkıyor.

Ev veya işyerlerinde aldıkları modem aracılığıyla internet kullanan binlerce tüketicinin her daim bir hacklenme korkusu olduğu bilinmektedir. Modemlerin şifresinin  kırılıp internetin sahibinden habersiz bir şekilde kullanılma örneği ile muhakkak karşılaşmışızdır. Sanal korsanlar için 2 Fransız grup tarafından geliştirilen bu duvar kağıdı hacklenmenin önüne fiziksel olarak geçiyor, yani hacklenmek imkansız denilebilir.

1340003896_16978844.jpgSanal koruma yöntemlerinin fayda vermediği görülen kablosuz ağ şifreleri için bu tarz bir yöntem geliştirmek oldukça yaratıcı bir beyine ait olsa gerek diyebiliriz. Institut Polytechnique de Grenoble ve Centre Technique du Papier'den 2 Fransız grup, Metapaper adını verdikleri özel bir duvar kağıdı  geliştirdiklerini, bu sayede modemlerin kablosuz ağları için şifre hacklenmesinin önüne geçildiğini duyurdu.

Gelişmiş duvar kağıdı Metapaper, içerideki Wi-Fi sinyallerinin dışarıya çıkmasını engelliyor. Ama bu arada 3G gibi sinyallerin girişine de engel olmuyor. Merak edilen önemli noktalardan birisi ise, geliştirilen bu duvar kağıtlarının fiyatı oldu. Edinilen bilgilere göre "orta seviye" bir duvar kağıdı ile aynı rakama sahip olacağı belirtilen Metapaper'in piyasaya ne zaman sürüleceğine dair herhangi bir açıklama gelmedi!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.