Güvenlik

Bilgisayar korsanı rekor cezaya çarptırıldı!

Devlet kurumlarına ait gizli belge ve yazışmaları ele geçirmek isteyen Jeremy Hammond 10 yıl cezaya çarptırıldı.


Popüler hacker grubu Anonymous’un bir üyesi olduğu bildirilen Jeremy Hammond "çeşitli devlet kurumlarına ait gizli belge ve yazışmaları kanunsuz bir şekilde ele geçirmek" suçundan yargılandığı dava neticeye bağlandı. New York yargısı Hammond'ı 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.

1384640029_131115korsan.widec.jpg

Sicili oldukça kabarık olan Jeremy Hammond'ın işlediği suçların bazılarına değinecek olursak; 860 bin çalışanı ve abonesi bulunan Stafor’un gizli belge ve yazışmalarını kanunsuz bir şekilde ele geçirmek, çeşitli kamu kurumlarına ait gizli yazışmaları takip etmek, çeşitli bankalara ait yaklaşık 10 bin müşterilerinin özel bilgilerini çalmak, 60 bin kredi kartı bilgilerini ele geçirmek.

Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, Hammond'ın serbest kalması için elinde geleni yapsa da, Anonymous üyesi olduğunu kabul eden Jeremy Hammond'ın 10 yıllık cezasına engel olamadı. Hammond tutuklanarak ceza evine gönderildi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.