Güvenlik

BTK saldırısına Bakan açıklaması

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım saldırıyı doğruladı, bir de düzeltme yaptı.


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nu hedef alan saldırıda "Online Şikayet Bildirim Sistemine kayıtlı kullanıcıların bilgileri çalınmış ve Twitter üzerinden tüm dünya ile paylaşılmıştı. Bu olayın üzerine BTK Başkanı Tayfun Acarer, saldırı olduğu gün internet sitesini kapattıklarını, sitenin kısa bir süre içinde yeniden açılacağını duyurmuştu.

1329315324_48161.jpg

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım saldırıyı doğruladı, bir de düzeltme yaptı.

Yıldırım, "BTK'nın sistemi değil,bundan bir ay önce devreye alınan BTK Tüketici Bilgilendirme sitesine saldırı yapılmıştır.Yoksa BTK'nın asıl sistemi ve sisteme dahil olan bilgilere zarar gelmemiştir." dedi.

Binali Yıldırım, "Ulusal Siber Güvenlik Planı'nın" en kısa sürede hayata geçirileceğini sözlerine ekledi ve bir yandan siber saldırılar yaşanırken Dünya yeni bir tehlike ile karşı karşıya. İnternet alan adları için tanımlanan numaralar bitmek üzere dedi.

Bakan Binali Yıldırım, "Amerika bu işte öyle ya da böyle söz sahibi olmak istiyor. Bu gücün başkalarının hükümranlık haklarını tehdit etmesi insanlık adına en büyük tehlikelerden biri, görmek lazım ve şuan da da bu mücadele veriliyor." dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.