Güvenlik

Bu Android uygulaması banka hesabınızı boşaltabilir!

Bu Android uygulaması kullanıcının kişisel bilgilerini çalıyor.

Bu Android uygulaması banka hesabınızı boşaltabilir!

Mobil güvenlik araştırmaları yapan NC State University'de, Android platformunda Gingerbread, Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean sürümleri dahil olmak üzere SMS yoluyla kullanıcıların bilgilerini çalan yeni bir güvenlik açığı keşfedildi.

SMSishing adlı uygulama kullanıcıların kimlik bilgilerini ele geçiriyor. Google bu açığı doğruladı ve bir sonraki sürümlerde bu uygulamanın olmayacağını söyledi.

1352096145_android-malware.jpg

Android kullanıcıları tarafından indirilen bu virüslü uygulamayı ortaya çıkaran Xuxian Jiang'ın araştırma ekibi NC State bu konuda yaptığı açıklamada; "Bu zararlı uygulama, indirilen kullanıcı telefonunun kişi listesinden veya güvenilir bankalardan birinden geliyormuş gibi yaparak kendini kamufle ediyor ve kullanıcıya bir SMS veya metin, mesajı gönderiyor. Kullanıcı, gönderilen bu mesaja güvenerek banka şifresi ve diğer önemli bilgilerini verebiliyor" dedi.

Ekip bu güvenlik açığının detaylarını yayınlamadan önce Google'dan resmi bir düzeltme bekliyor. Siz siz olun indirdiğiniz uygulamalara dikkat edin ve bilinmeyen kaynaklardan SMS yoluyla gelen mesajlara önemli kişisel bilgilerinizi vermeyin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.