Güvenlik

Bu cihazlarda bulunan güvenlik açığı cinayete sebep olabilir

Sağlık cihazlarında bulunan güvenlik açığı cinayete sebep olabilir


İlginç bir sunuma imza atan güvenlik firması, sunumunda akıllı telefonların nasıl cinayet işlemekte kullanılabileceğini anlattı. Bir bilgisayar güvenlik firması geçtiğimiz Ekim ayında IOActive'in verdiği konferansta Barnaby Jack akıllı telefonların nasıl cinayet silahı olabileceğine dair bir sunum yaptı.

1356424331_ish220eyufi8.jpgGüvenlikte zayıflıklar bulmakla ünlenmiş olan Barnaby Jack, geçen sene implant edilebilen bir insülin pompasına kablosuz olarak nasıl bağlanabileceğini ve ölümcül bir dozda insülin verilebileceğini göstermişti. Jack, bir sene önce de bir ATM'yi hack'leyerek kendisine piyango vurmuş gibi para vermesini sağlamıştı.


Barnaby Jack'in asıl amacı, Tıbbi cihazların yavaş yavaş internet ağına bağlanmaya başlaması ve çeşitli uygulamaların bu cihazlar üzerinde çalıştırılabiliyor olması ile bu tür cihazlara bağlanabilen akıllı telefonların cinayet silahı olarak kullanılabilecek olmasını göstermek.

Tıbbi cihazların sadece emniyet için tasarlandığını söyleyen McAfee'nin baş teknik görevlisi Stuart McClure ise bu tür cihazların dışarıdan gelebilecek olan saldırılara açık olduğunu vurguladı.

Yorumlar
Misafir
cook tehlikeli bencede
Cevapla
Misafir
tehlikeli durumlar bunlar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.