Güvenlik

Facebook'ta hızla yayılan virüs dikkat!

Sosyal ağ olan Facebook'ta son dönemlerde , sayfanizin en üstünde bulunan " ne düşünüyorsun " yerde virus olduğunu iddaa edenlere gelin bir açıklama yapalım ?

Facebook'ta hızla yayılan virüs dikkat!

Facebook'ta yalan yanlış haberlerle daima karşılaşmak mümkün olmaktadir , bir kişi başlatıyor ve ne yazikki herkes buna inanmaktadır.

Teknolojioku.com olarak sizlere bunun örneğini sunacağız , Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sözde facebook'ta bulunan " ne düşünüyorsun " yerinde yazan " ne yapıyorsun , neler yapıyorsun " vb. yazılar olduğu zaman sözde virus olduğunu beyan ediyorlar.


1356257211_5487734808520686243191261812518n.jpg

Soru : Bu tür yalan yanlış haberler neden çıkıyor dersiniz ?

Cevap : Bir kişi böyle bir haber paylaşıyor ve herkes iyi niyetinden dolayı paylaşıyor ve 3. şahıs kişiler " Facebook Virus Silme " yazilimi ismiyle bir yazilim çıkartıyor internet üzerinden ve bu yazilimi sözde ücretsiz dağıtıyorlar ?

- Fakat bu yazılım dedikleri " trojen , keylogger , solucan vb. " virus'lerdir ve sizin bilgisayarinizi ele geçirerek özel bilgilerinize ulaşabiliyorlar.

- Aşağıdaki resimde gördüğünüz yazilar Facebook'un yeni özelliğinden oluşmaktadır.

1356307907_44.jpg
1356307916_55.jpg

Yukardaki resimlerde gözüken " Ne var ne yok " gibi yazilar genel olarak herkesin Facebook hesabinda bulunmaktadır , 3. şahış kişiler bunlari virus diye adlandırıyor , Kesinlikle böyle şeylere itibar etmeyiniz , bunlarin tamami yalan yanlış haberlerdir.

Windows 7 / Vista kullanıcılari için Microsoft Security Essentials Antivirus yazilimini önermekteyiz indirmek için tıklayınız.

Yorumlar
Misafir
ya bende başkalarını face kasma hilesi adı verilen bi şeye etiketliyor insanlar kızıyor bana etiketleme diye
Cevapla
caglar
tskler takipteyiz super app ya
Cevapla
Ahmet
Ne yazikki bizim insanlarımız hemen iyi niyetinden dolayi herşeye inanmaktadır bilgilendirme güzel olmus ellerinize saglık
Cevapla
Merve
Teknolojioku bir harikasınız teşekkürler
Cevapla
Teknolojioku gerçekten hakkını verıyor bu işin , sonsuz minnettarız
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.