Güvenlik

Bu virüse dikkat!

Bu zararlı yazılım bilgisayarınızı ele geçiriyor.


Siber suçluların geliştirdiği Beta Bot bilgisayarınıza yerleşiyor ve sisteminizi kullanmaya başlıyor. Beta Bot bilgisayarınıza yüklendiği anda yüklü olan antivirüs yazılımınızı tanıyıp etkisiz hale getiriyor.

Tanıdığı 30 adet antivirüsten birine sahipseniz tüm işlemlerini sonlandırarak kendini tanınmaz hale getiriyor. Bu işlemleri sonlandırmak için Windows Vista ve üstünde bir işletim sistemi kullanıyorsanız antivirüs programını kapatmak için yönetici haklarına ihtiyaç duyarsını Beta Bot gelişmiş özellikleri sayesinde size Windows'tan gibi gelen bir uyarı kutusu göstererek sizin kapatmanızı sağlıyor.
1369808703_betabot1.png
Bu virüs bir botnet olarak işlem yapıyor. Yani saldırganın bilgisayarınızı kendi amaçları doğrultusunda kullanmanızı sağlıyor. Beta Bot, güvenlik duvarınızı aşmak için de sizden yardım alıyor. Kendini sisteminizde bulunan bir programmış gibi gösteren Beta Bot, o programın güvenlik duvarına yeni bir girdi işlenmesi gerektiğini gösteren bir uyarı veriyor. Bu uyarıyı onayladığınız zaman Beta Bot sisteminize tamamen yayılmış oluyor.
1369808916_betabot2.png
Beta Bot'un korsan marketlerinde fiyatının 630 dolar civarında olduğu gözlemlendi.

Yorumlar
Bim Müdürü
Bim'de Anti Virüs , Anti Trojen Programı Sadece 5,99 Ve Bu Beta Bot Denen Virüs'e Tek Çözüm Bim Anti Virüs Proğramlarıdır.
Cevapla
sireno
doktor bey benim pc de bu hastalığa yakalanmışsa hasta olduğunu nasıl anlıyacaz :) neyse şaka bi yana bu 30 adet anti virusler hangileri ben mesela avast kullanıyorum vede benim pc yede bulaşmışmıdır acaba nasıl vede nerden bulaşıyor veya bulaştırıyorlar bu illeti net bir bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.