Güvenlik

Facebook sayfa sahipleri dikkat!

Hackerlar artık sayfa sahiplerini hedef alıyor.

Facebook sayfa sahipleri dikkat!

Hackerlar günümüzde çok çeşitli yöntemlerle insanlara zarar vermeye çalışıyorlar. Sürekli yeni yöntemler geliştiriyorlar. Bunlardan biri de bu yazımızda anlatacağımız yöntem, eğer sizde sayfa sahibiyseniz hedef durumundasınız. 

İlk olarak saldırganlar size bir mesaj gönderir bu mesajın içeriği:1369748274_securityteam.jpeg
Burada sayfanızın Facebook'un sayfa kurallarına uymadığını ve size bir mail gönderilip sizden cevap alınamadığını, sayfanızın tamamen kapanacağını belirtiyor. Sayfanızın kapanmasını önlemek için verdikleri linki ziyaret etmenizi istiyor. Ziyaret ettiğiniz sayfada sizden sayfanızın adını, Facebook'ta kullandığınız mail yada telefon adresini ve şifrenizi istiyor. Bunları girdikten sonra sayfanızın inceleneceğini belirterek şüphelenmemenizi sağlıyor.
1369748630_pagesecurityteamphishing.jpg
Aslında olan şu, siz bilgilerinizi giriyorsunuz ve girdiğiniz bilgier doğruca saldırganın eline geçiyor.

Bu yüzden dikkatli olmalısınız yukarıdaki resimde kırmızı okla gösterdiğimiz kısım linkin Facebook'a değil de Facebook üzerinden yapılmış biz uygulamaya ait olduğunu gösteriyor. Bu yüzden bu tür bir mesaj geldiği zaman herhangi bir işlem yapmadan önce iki kere düşünün ve bağlantıları iyi inceleyin.

Yorumlar
Misafir
Mantıklı : )
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.