Güvenlik

Dikkat! Bu virüs Facebook hesabınızı çalıyor!

Microsoft, Facebook hesaplarını çalan bu virüse karşı uyarıda bulundu.

Dikkat! Bu virüs Facebook hesabınızı çalıyor!

Microsoft yayınladığı uyarıda, Facebook hesaplarını çalan bir virüs olduğunu söyledi. Dev yazılım şirketi uyarıda, kötü amaçlı yazılımın Firefox ve Chrome uzantısı gibi görünerek sızdığını daha sonra da Facebook hesaplarını ele geçirdiğini bildirdi.

İlk defa Brezilya'da tespit edilen kötü amaçlı yazılım Truva, kendini meşru tarayıcı uzantıları gibi göstererek kullanıcının güncelleştirme yapmasını sağlıyor. Microsoft bu kötü yazılıma karşı kullanıcıları uyarıyor.

1368428240_privacy2610x426.jpg

Bir kez indirilen Truva, bilgisayarda bir Facebook hesabı ve tarayıcı uzantısı için komut listesini içeren bir yapılandırma dosyası indirmek için girişimde bulunarak, oturum olup olmadığını izliyor. Kötü amaçlı yazılım daha sonrada bir gruba katılarak hesap sahibinin arkadaşlarına, beğenmeleri için sayfa paylaşımı gönderme ve sohbet etmek de dahil olmak üzere bazı Facebook eylemleri gerçekleştiriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.