Güvenlik

Exper, Comodo ile anlaştı

Exper bilgisayarlarında virüs kaynaklı hasarlara karsı 500TL’lik virüssüzlük garantisi sunuyor.

Exper, Comodo ile anlaştı

Özellikle bütün işlemlerin bilgisayarlardan yapıldığı şu dönemlerde bilgisayarların güvenliği oldukça önemli. Exper Bilgisayar; ABD’nin en büyük kuruluşlarından Chase, NASA, IBM, Xerox, Michigan University gibi kurumların güvenliği ile dünya genelinde 500 bin işletmede 60 milyon kullanıcıya internet güvenliği sağlayan  COMODO ile anlaştı. Geniş ürün yelpazesine sahip Exper, kullanıcılara kaliteli ve güvenilir  ürünler sunmanın yanısıra Exper markasını tercih edenlere sunduğu özel güvenlik paketiyle virüs kaynaklı endişelerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. “Exper Güvenlik ve Destek” hizmetine sahip, Exper dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlar, teknoloji mağazaları ve Exper Bayileri’nde satışa sunuldu.

İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber virüs tehlikesi ve önemli pek çok bilginin bilgisayarlarda yer almasıyla verilerin güvenliği gibi konular kullanıcılar tarafından son derece önemli olmaya başladı.

1377779411_comodoexper.jpg

Günümüzde bilgisayarlar; sadece oyun oynamak ya da iş takip ettiğimiz cihazların ötesinde, kullanıcıların film, müzik, kitap gibi arşivleri, banka işlemlerini gerçekleştirdikleri, önemli dosyalarını kaydettikleri aygıtlar haline geldi.

Her saniye başında 1 yeni virüsün, bilgisayarlara bulaştığı bir ortamda, Exper masaüstü ve dizüstü ürünlerde ön yüklü olarak gelen "Exper Güvenlik ve Destek" yazılımı sayesinde kullanıcılar internette güvenle dolaşabiliyor. Virüs tehditlerine karşı maksimum koruma vaadiyle sunulan paket 90 gün boyunca ücretsiz olarak geçerli olan hizmet, kullanıcının modülü aktivasyonu sayesinde aktif oluyor ve 90 gün boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.

Exper’e Sor (Uzak masaüstü ile güvenlik ve sistem desteği)

Türkiye’de ilk kez Exper tarafından hayata geçen Exper’e Sor hizmeti ile bilgisayarda oluşan sorunlara sadece telefonla değil, online ortamda da destek alınabiliyor. Gerek duyulduğu takdirde 7 gün 24 saat uzak masaüstü bağlantısıyla e-posta ve yazıcı ayarları yaptırılıp, yazılım kurdurulabiliyor ya da olası problemlere karşı proaktif savunma alınabiliyor. Virüsleri ve zararlı yazılımları da ortadan kaldıran Exper’e Sor hizmeti back-up ihtiyaçlarını karşıladığı gibi pc-tune-up işlemlerini de yapabiliyor.

1377779477_comodoexperdsktp.jpg

Exper Yedek (Online Back-Up)

Veri ve bilgiye erişimin her geçen gün daha da önem kazandığı günümüzde, Exper Yedek hizmeti ile bulut teknolojisine terfi edilebiliyor. Hizmet otomatik ya da zaman ayarlı ve düzenli olarak tüm dosyalarınızı hızlı, güvenli, aynı zamanda şifreli bir şekilde online ortamda yedeklemeyi sağlıyor. Exper Yedek hizmeti tüm kullanıcılarına 10 GB büyüklüğünde yedekleme alanı sunuluyor.

Exper Veri Şifreleme (Trust Connect)

Her zaman ve her yerde olası tehditlere karşı bilgisayarları % 100 koruma altına alacak teknolojilerle donatılan Exper Güvenlik ve Destek hizmetinin “Veri Şifreleme” modülü sayesinde güvenli olmayan açık WiFi ağlarında da kullanıcılara tam koruma sağlıyor. Veriler şifreli ve bir VPN kurularak Comodo sunucuları üzerinde İnternete çıkılmasını sağlayan bu teknoloji ile sadece evde değil, istenilen her yerde rahatlıkla internette dolaşılabiliyor.

Ürün Özellikleri

Bilgisayarlarda ihtiyaç olan tüm korumaları üzerinde barındıran Exper Güvenlik paketi 4 modülden oluşuyor. Dünya genelinde 35 milyonu aşkın bilgisayarda kullanılan Comodo teknolojisini üzerinde barındıran bu modüller; 

1-    Exper Antivirüs: Bilgisayarınızı virüslere, casus yazılımlara ve diğer tüm zararlı içeriklere karşı benzersiz bir koruma sağlıyor.

2-    Exper Güvenlik Duvarı: Sizi ve ailenizi internette % 100 korum altına alan  Exper Güvenlik Duvarı, bilgisayarınızla internet arasında veya bulunduğunuz ağda bilgi alışverişini kusursuz yönetilebilmesini sağlıyor. Bu modül tüm iletişimi izleyip, kötü niyetli ataklara karşı tam koruma sağlıyor.

3-    Exper Savunma Plus: Kötü amaçlı internet sitelerinin yüklemelerinden e-postalara, anlık mesajlaşma araçlarından bilgisayarınızdaki tüm yazılımların yönetimi artık elinizde. Auto Sandbox ile tanınmayan programların analizlerini anında yapılmasını sağlayan bu teknoloji güvenilen ve güvenilmeyen uygulamaları etkin ve kolay bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.

4-    Exper Auto Sandbox: Bilgisayar ve internet başında gelişmiş ve güçlü modülleriyle otomatik olarak koruma sağlayan Exper Güvenlik Duvarı, kullanımı kolay ara yüzüyle de benzersiz. Teknolojisi ve patenti Comodo’ya ait Auto Sandbox ile zararlı ya da potansiyel zararlı yazılımlar otomatik olarak algılanarak engelleniyor ve tehdit olmaktan çıkıyor.

90 günlük, Exper Güvenlik ve Destek Hizmet içeriği ile aşağıdaki hizmetlere sahip olunuyor;

- Exper Security Complete

- Exper Antivirüs

- Exper Güvenlik Duvarı

- Exper Savunma +

- Exper Auto Sandbox

- Expere Sor

- Exper  Yedek

- Exper Veri Şifreleme

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.