Güvenlik

Facebook Credits tuzağına dikkat!

Sosyal medya'nin gözdesi olan Facebook'ta dolandırıcılar yeni yöntemle karşınıza çıkmış gözüküyor , hiç bir yer'de bulamicağiniz bu özel haber sadece Teknolojioku.com'da sizlerle

Facebook Credits tuzağına dikkat!

Sosyal ağ devi olan Facebook'ta dolandırıcılık yöntemleri bitmiyor , İnsan'larin zaafından faydalanarak yeni pushing yöntemler geliştiriyorlar.

Sözde Facebook olarak karşımıza çıkan 3. şahış kişilerin yeni yöntemi sadece Teknolojioku.com tarafindan sizlere gösterilmiştir ve Kişişel güvenliğinizi almanizi böyle uygulamalara bu tarz şeylere inanmamanızı tavsiye ederiz.

Resim'leri büyük görmek için üstüne tıklayınız.Yukarda gösterdiğimiz görüntü söz'de Facebook uygulamasi tarzinda gözükmektedir tabi ki bu tamamen sahte bir tuzak'dır.

Facebook Credit's

1350640585_2.jpg

Yukarda görünen Facebook Credit's sözde Mobil Ödeme ile hattiniza Kontör/TL olarak yükleneceğini beyan ediyorlar , tabi bu tuzağın bir parçası , bu tür uygulama'lara kesinlikle bilgilerinizi girmeyiniz.

1350640753_3.jpg

Yukarda gördüğünüz Facebook Kredi olarak gözüken sahte uygulama'da dikkat ederseniz Kişisel bilgileriniz istenmektedir bu bilgiler 3. şahış kişilere ulaşmaktadir.

1350642402_4.jpg

Yukarida kişisel bilgileri istedikten sonra " Onayla " dedikten sonra ,  Sizden uygulama eklentisi kurmanizi isteyecektir , bu eklenti ( keylogger , reklam uygulamalari ) olabilir , Yabancı uygulamalara kesinlikle izin vermeyin ve yükle'meyiniz.

1350642868_5.jpg

Facebook Kredi olarak belirtilen sahte uygulama sizden yukarida gösterilen uygulama'ya izin vermenizi istiyor ve kesinlikle bu tuzağa düşmeyiniz.

Yorumlar
emrah
ben bunu pcme indirdim ve sureklı bişeylere engel oluyo pcdede bulamıyorum kaldırmak ıcın nasıl kaldırabılırım
Cevapla
Misafir
Allah razı olsun
Cevapla
Misafir
Güzel bir döküman
Cevapla
Misafir
Bilgilendirme için saolun
Cevapla
Misafir
Allah razı olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.