Güvenlik

Türkiye spam yayıyor!

Spam yayan ülkeler arasında bakın Türkiye kaçıncı sırada!

Türkiye spam yayıyor!

Yeni bir araştırmaya göre Türkiye Haziran-Eylül 2012 ayları arasında tüm dünyada spam yayan ülkeler arasında 6. sırada yer alıyor. E- posta icat olduğundan beri kullanıcıların en büyük sorunu spam postalar olmuştu.

SophosLabs'ın araştırmasına göre posta kutumuza gelen spamların 6'da 1'i Hindistan'dan geliyor. Hindistan'ı takip eden ülke ise yüzde 9.4'lük oranıyla İtalya oldu. ABD 6.5'luk oranıyla 3. sırada yer alırken, 4. Suudi Arabistan ve 5. Brezilya'nın ardından bu araştırmada yüzde 3.8'lik oranıyla Türkiye 6. sırada yer aldı.

1350560653_virus21.jpg

Araştırmada 6. Sırada yer alan Türkiye'yi sırasıyla Fransa, Güney Kore, Vietnam ve Çin geliyor. Sıralamadaki bu on ülke "Dirty Dozen" olarak anılıyor. Özellikle Hindistan'daki bilgisayarların çoğu oldukça fazla spam yayıyor.

ABD geçen yılın Nisan ayına kadar bu listenin zirvesinde bulunuyordu. Ancak Hindistan spam konusunda hızla atağa kalkarak hem lider oldu hem de diğerlerine fark attı.

Yorumlar
Bur@k
Sanki ii biseymis gibi yazmissiniz.
Cevapla
Oguz
Olumsuzluğa dair her şeyde zirveye oynadığımız gibi böylesi rahatsız edici bir haberi de es geçmemeşiz. Pek şaşırtıcı gelmedi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.