Güvenlik

Facebook Takvimime uygulamasına dikkat

Facebook sahte uygulamalarına bir yenisi daha eklendi.


Geçtiğimiz haftalarda bir çok kullanıcıya davet yollandığını tespit ettik.Türk Facebook kullanıcılarının merakla üye olduğu Takvimim adlı uygulama aslında bilgilerinizi çalmak için tasarlanmış.

Takvimime Facebook sahte uygulamasının amacı kullanıcının arkadaşlarının listesini, paylaşımlarını ve kişisel bilgilerini ele geçirmek. Uygulamanın temelinde arkadaşlarınız için bir doğum günü listesi oluşturmanız isteniyor masum bir uygulama gibi kullanıcıya algı uyandırıyor. Kendinize ait bir takvim oluşturmak için, arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı uygulama üzerinde işaretli yorsunuz. Küçük bir ayrıntı Takvimime uygulamasını sadece deneseniz bile hiçbir bilgi girmediğiniz halde Facebook uygulama kurallarına göre, siz kabul ettikten sonra geliştiriciler profil bilgilerinize ulaşabiliyor.

1323910406_orta.jpg

Haziran ayından beri bulunan ve bir anda popüler olan Takvimime uygulamasına 2 milyona yakın kişi abone olmuş. Takvimime üye olduğunuz anda otomatik olarak uygulama listenizdeki herkese davet yollanıyor. Facebook kullanıcılarına tavsiyemiz Facebook Apps tarafından güvenilmez olarak işaretlenen uygulamalara katılmamanız güvenliğiniz için vazgeçilmez önlem olcaktır.

Yorumlar
Misafir
Eyüp hocam elinize sağlık. Semih Çaylak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.