Güvenlik

Dünyayı kurtaracak hacker aranıyor!

Siber savaş 'Dünyayı Kurtaran Hacker' etkinliğiyle 16-21 Aralık 2012 tarihleri arası yapılacak.

Dünyayı kurtaracak hacker aranıyor!

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'a bağlı Siber Suç Merkezi'nin düzenlediği uluslararası yarışmada geçtiğimiz yıl birincilik kazanan Prodaft'ın (www.prodaft.com) kurucusu Can Yıldızlı, tüm hacking meraklılarını “Dünyayı Kurtaran Hacker”a bekliyor.

Türkiye’de siber güvenlik bilincini yeni bir düzeye taşımayı hedefleyen Prodaft, güvenlik meraklılarına kendilerini deneyebilecekleri zorlu ve eğlenceli bir yarışma sunuyor. Ana misyonu dünyayı kurtarmak olan yarışmada, hacker'ların çeşitli alanlardaki problemleri çözmeleri bekleniyor.
1355537152_ekran-alintisi.jpg

Ağ verilerinin analizi, şifre kırma, web sitelerindeki güvenlik açıkları, tersine mühendislik ve daha bir çok analitik düşünce gerektiren konular da dahil olmak üzere toplam 25 farklı problem içeren bu yarışma, 16 - 21 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek. Dereceye giren yarışmacılar, dünyayı kurtarmış olmanın mutluluğunu ödül töreninde bir kez daha hissedecek.

Teknolojioku.com'un da sponsor olduğu bu heyecanlı  maratonda yer almak istiyorsanız, www.dunyayikurtaranhacker.com adresindeki yarışmaya kaydolabilir ve yarışma hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar
byzalim
hepsinin desifre olmasi icin bir tuzaktir niyetleri hacker lari yakalamak
Cevapla
byzalim
sacma bence
Cevapla
mert
katilanlar fisleniyordur
Cevapla
fahri
Teknolojioku okurlariniza cevaplari verirsiniz artik :))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.