Güvenlik

Google Kişisel Bilgilerinizi Paylaşıyor!

Daha önce Microsoft'un, Avrupalı Office 365 kullanıcılarına ait bilgilerin Amerikan Hükümeti'ne verildiği belirtilmişti. Şimdiyse internet devi Google günah çıkarıyor.


Teknoloji devi, kullanıcıların kişisel bilgilerini Amerikan istihbarat servisleriyle paylaştığını kabul etti. Önceden Microsoft?un İngiltere Yönetim Direktörü Gordon Frazer, Amerikan devleti istediğinde dünyanın neresinde olursa olsun tüm bilgileri verme zorunluluğunda olduklarını açıklamıştı.

Softpedia sitesinde yayınlanan habere göre Google, Amerikan istihbarat birimlerinin Avrupa?daki veri merkezlerindeki bilgileri Avrupa Birliği veri koruma yasalarına karşı gelmesine karşın paylaştıklarını söyledi.

1313166193_google1.jpg

Probemin en büyük sebeplerinden biri USA PATRIOT ACT, yani Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde bulunan firmalar, her ne sebeple olursa olsun yurt dışındaki bilgileri doğrudan Amerika ile bilgi alışverişi yapmak zorundalar.

Altıncı ayda Microsoft, Avrupa'da Office 365 bulut servisini kullanan müşterilerine ait bilgileri Amerikan devletine ait birimlerle paylaştıklarını, Avrupa Parlamentosu meclis üyelerinden bir kısmının bunu fark ettiğini açıklamıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.