Güvenlik

Ünlü hacker grubu ABD polisini fena dağıttı

Her geçen gün artan siber saldırılarda, ünlü bir hacker grubu ABD polisinin verilerini sızdırdı.


Ünlü hacker grubu Anonymous, ABD polisinin verilerini ele geçirerek internette paylaştı. Bir dönem internet filtresi ile ilgili olarak Türkiye' ye saldırılar düzenleyen Anonymous, bu sefer kafayı ABD polisine takmış durumda.

Boingboing.net' in yaptığı habere göre; Anonymous ve LulzSec' in birlişmesinden oluşan AntiSec akımı, bazı üyelerinin tutuklanmasına tepki olarak ABD idarelerinin sistemlerine sızarak hasa bilgileri çaldılar.

Söylenen göre AntiSec tam 10GB boyutundaki çaldıkları veriyi, torrent sitelerinde paylaşmaya başladı. ZDNet' e göre ise çalınan dosyalarda, şüpheliler ve polisler hakkında 300 e-posta adresi, kişisel bilgiler ve polis eğitim videoları yer alıyor.

Grubun F*** FBI Friday başlıklı açıklamasından bazı notlar;

"70'in üzerinde hukuki yaptırım biriminin web sitesini yok ettikten bir hafta sonra, ABD'deki polisleri utandıracak ve itibarını düşürecek dev miktarda veriyi yayınlıyoruz. Bunun sadece hukuki yaptırım birimlerinin bozuk yapısını ortaya çıkarmaktan öte, aşağılamalar, kovulmalar, bazı yetkilelere cezalarla sonuçlanmasını umuyor; topluluklarla iletişim kurma ve onlara korku salma yeteneğini de elinden almasını temenni ediyoruz."

Bu işin sonu yine tutuklanmaya gidecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.