Güvenlik

Güvenlik açıklarını tespit eden programlar

Güvenlik açıklarını tespit eden programa ihtiyacınız mı var?


Hackerlar sistemlere saldırmak için öncelikle çeşitli araçlarla sistemi ve güvenlik düzeyini ölçerler.Bu araçları kullanarak sistemdeki mevcut açıkları bulduktan sonra sisteme saldırırlar.Bu mantık doğrultusunda bu hackerların yaptığının aksine yine bu araçları kullanarak sistemi güvenli hale getirmek mümkün.Tabi bu tür programlar ücretsiz olduğu gibi ücretlisi de var günümüzde bazı şirketler bu programları kullanarak açıklarını kapatmaktadırlar.Tabi bunun bir maliyeti var ve doğru programı seçmek te önemlidir. Her program her sisteme uymaz. Kısaca program seçerken dikkat edeceğimiz bazı püf noktaları :

Ne Tür Bir Tarama Yapıyor ? : Binbir çeşit tarama var ! istediğinize uygun olanı seçin!. 

Grafiksel Kullanıcı Arayüzü Var Mı ? : Dos ortamında çalışan program pek fazla kalmadı ama hala var. Siz grafiksel arayüzü olanları tercih edin ! Dos tabanlı olanlar daha hızlı olabilir ama rapor alırken sizi zorlar !

Ne Kadar Güncel ? : Çalışkan Hackerlarımız gün geçtikçe yeni açıklar buluyor ! eğer program sık güncelleme yapmıyorsa yanından bile geçmeyin !

Rapor Anlaşılır Mı ? : Rapor kısmı çok önemlidir. Verdiği rapor karışıksa işin içinden çıkamazsınız ! 

Tarayıcı Programınız Açığı Onarıyor Mu ? : Çoğu onarmaz ama onaranlar da var. Siz onaranları tercih edin !

Yetkilendirme Ayarları Nasıl ? : Yetkilendirme mutlaka şifreli olmalı. Hackerlari küçümsemeyin ! Onlar sandığınızdan daha kurnaz.

Performansı Nasıl ? : Sisteminiz büyükse alacağınız program bu sistemde en hızlı ve verimli çalışacak olan olmalı !


Fiyat ? : İnce eleyip sık dokuyun ! Araba fiyatına bisiklet almayın.


Yorumlar
Misafir
"İnce eleyip sık dokuyun ! Araba fiyatına bisiklet almayın. " güzel bir sonlandırma olmuş. :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.