Güvenlik

Hackerlar Anadolu Ajansına saldırdı!

AA haber ajansı, kendisine yapılan siber saldırıyı kendisi haber olarak duyurdu.


Dünyada siber saldırıların ardı arkası kesilmezken şu sıralar gün geçmiyor ki Türkiye'de de bir saldırı haberi olmasın. RedHack'in gündemde olduğu şu dönemde bir saldırı haberide AA'dan geldi. Geçtiğimiz günlerde devlet kurumlarının maruz kaldığı siber saldırıların bir benzeri de Anadolu Ajansı'na düzenlendi. AA haber ajansı, kendisine yapılan siber saldırıyı kendisi haber olarak duyurdu. Anadolu Haber ajansı kendisine düzenlenen bu saldırının kim tarafından yapıldığı hakkında bir bilgi vermedi.

1337432066_siber-saldiri-savas-sebebi1306942220.jpg

Anadolu Ajansı saldırı hakkında şu açıklamayı yayınladı:

"Son dönemlerde, çeşitli kamu/özel kurum ve kuruluşlara yapılan siber saldırıların bir benzeri Anadolu Ajansı'na da yapılmıştır. Sabah saat 05.00 sıralarında AA'nın internet tabanlı haber yayın sistemine gerçekleştirilen siber saldırı sonucu, yerel, şirket ve internet abonelerimize sunduğumuz haberler zarar görmüş, bunun üzerine abonelerimize yönelik haber akışı durdurulmuştur. Söz konusu saldırı, AA Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü'nün müdahalesi sonucu haber yayın akışında ciddi bir soruna yol açmadan engellenmiştir. Alınan önlemler sayesinde rutin haber akışımız yeniden sağlanırken, arşiv haberlerimizde oluşan tahribatın giderilmesine yönelik çalışma başlatılmıştır. Benzer saldırıların yaşanmaması için gerekli tüm çalışmalar titizlikle yürütülmektedir. Geçici bir süre haber alamayan abonelerimizden özür diliyoruz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.