Güvenlik

İngiltere trollere savaş açtı

İngiltere, sahte profilleri kullanan trollere soruşturma açmak için yasa değiştirme kararı aldı.

İngiltere trollere savaş açtı

Kraliyet Savcılık Servisi (CPS) başkalarını taciz etmek için sahte profilleri kullanan trollere soruşturma açmak için yasa değiştirme kararı aldı. CPS diğer insanlara "zarar verici ya da utanç verici" malzeme gönderen veya başkalarını taciz etmek için sahte hesaplar kullananları incelenme altına alacak ve soruşturma açabilmek için gerekli sosyal medya yasalarını hazırlayacak.

CPS bu zorunlu değişikliklerin sosyal medya ve online internet üzerinden meydana gelen taciz miktarındaki artışa karşı yapılacağını söyledi. CPS Yetkilisi Müdür Alison Saunders, "Çevrimiçi iletişim aşırı bir hızla gelişiyor ve bu gelişme ile birlikte bireyleri hedefleyen ve kötü yollara sürükleyen yollarda sürekli olarak değişiyor.”diye söyledi.

1457012724_shutterstock229857343.jpg

İlginizi çekebilir>>>

Alison Saunders, “Sosyal medyanın hem mevcut hem de yeni suçları kolaylaştıracak bir yöntem olarak kullanıldığı birçok vaka görüyoruz. CPS göre sosyal medya da insanlar hakkında sahte bilgi yayan hesaplar hakkında da takibat yapılabilecek. Çünkü bu tür sahte bilgiler insanlara zarar vermeyi ve aşağılamayı hedefliyor. Troller sosyal medyada işledikleri suçlardan suçlu bulunurlarsa beş yıla varan hapis cezalarına çarptırılacaklar.” Dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.