Güvenlik

İnternet dolandırıcılarına dikkat!

Bir internet sitesi üzerinden elektronik eşyaları pazarlayan dolandırıcı vatandaşlar tarafından paraları aldığı halde eşyaları göndermediği ileri sürülüp şikayet edildi.

İnternet dolandırıcılarına dikkat!

Kocaeli Emniyeti, internet sitesi üzerinden dolandırıcılık yapan zanlıyı yakaladı. Zanlı iddiaya göre internet sitesi üzerinden ürün satıyordu ücreti alıp ürünü göndermiyordu. Emniyet yetkilileri ifadesini aldıkları dolandırıcıyı adliyeye sevk etti. Yetkililer, bu tip dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlara ürünü elden alıp, parayı elden teslim etmesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

1334479805_3084487689e248d18e3960cbe24c4d54.jpg

Bir internet sitesi üzerinden elektronik eşyaları pazarlayan dolandırıcı vatandaşlar tarafından paraları aldığı halde eşyaları göndermediği ileri sürülüp şikayet edildi. Yapılan operasyon sonucu  Dolandırıcı Ozan Ç., polis tarafından gözaltına alındı. Ozan Ç.'nin ayrıca resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma, bilişim suçları gibi toplam 9 ayrı suçtan daha arandığı tespit edildi.

Emniyet güçleri suçlu ile internet üzerinden bayan gibi görüşerek buluşma yeri ayarladı. Zanlı Ozan Ç., buluşma yerinde kıskıvrak yakalandı.

Bu şekilde birçok dolandırıcılık yapıldığını belirten emniyet, internet üzerinden yapılacak 2. el satışlarda vatandaşları dikkatli olmasını, bu tip dolandırıcıların eşya satıyormuş gibi ürünleri satışa koyduğunu, ancak paranın yatırılmasından sonra satıcıya ulaşılamadığı konusunda uyardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.