Güvenlik

İnternet Explorer kullanıcılarına önemli uyarı!

Yazılım devi Microsoft, popüler web tarayıcısı Internet Explorer'la ilgili önemli bir açıklama yaptı


Microsoft şirketi Internet Explorer web tarayıcısında bilgisayarları hacker saldırılarına daha açık hale getiren bir bug (açık) tespit edildiğini belirterek virüs bulaşma riskini önlemek amacıyla kullanıcılardan bir güvenlik yazılımı indirme çağrısı yaptı.

Söz konusu bug milyonlarca IE kullanıcısını etkiliyor. Microsoft’un açıklamasına göre saldırganlar bu bug’ı kullanarak zararlı bir siteyi ziyaret eden kişinin bilgisayarına virüsü bulaştırıyor ve kullanıcının bilgisayarını kontrol altına alıyor. Microsoft’un önerdiği ücretsiz güvenlik yazılımı EMET’in ise sadece geçici bir çözüm olduğu, bug çözülene ve daha güvenlik bir IE piyasaya çıkana kadar zaman kazanmayı amaçladığı belirtiliyor.

1348181086_fft2mm1202420.jpg


Yazılım buradan indirilebiliyor. Bazı güvenlik uzmanları ise daha kolay bir çözüm olarak en azından bir süreliğine Chrome, Firefox ya da Opera’ya geçmeyi öneriyor.

Yorumlar
cmssys
ie en iyi Firefoxu FF u indirmek için işe yarıyor.
Cevapla
Misafir
Bilgilendirme için teşekkür ederiz teknolojioku
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.